Соціальна відеомережа TikTok обмежила появу відео від осіб з інвалідністю, зокрема, облич із дефектами та людей із синдром Дауна. Це мало б захистити користувачів із високим ризиком знущань. Однак на практиці це дискримінація, яку, до того ж, ускладнили модератори мережі, які мусять швидко вирішувати, чи має та чи інша людина фізичні або психічні вади.

Фільтри соцмережі автоматично блокують відтворення відео від людей з так званої «категорії ризику». Як стверджують ЗМІ з посиланням на джерела в самій соцмережі, до цієї групи потрапили також представники ЛГБТ, люди із зайвою вагою та аутизмом. У такий спосіб соцмережа хоче захистити їх від жорстокого поводження в інтернеті.

Захищаючи людей з інвалідністю, TikTok просто зробив їх менш помітними

Представники соцмережі вже прокоментували це нововведення, назвавши його хибним і короткостроковим рішенням. Натомість журналісти стверджують, що принаймні з вересня 2019 року модератори мережі стежать за дотриманням нових правил.

Як швидке рішення у відповідь на збільшення булінгу в соцмережі, ми реалізували цю тимчасову політику. Наміри були добрими, а підхід виявився помилковим, отже, ми змінили політику.

Прес-секретар TikTok.

Раніше TikTok вже звинувачували в політичній цензурі, коли в соцмережі обмежували показ відео, де критикували китайський уряд. Нещодавно було заблоковано користувачку, яка критикувала масове ув’язнення уйгурських мусульман у Китаї, хоча представник соцмережі й заявив, що блокування було пов’язано з іншим відео. Згодом заборону скасували.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти