Уряд Китаю любить розпізнавання обличчя, впроваджуючи його в різних службах аутентифікації. Нещодавно влада зобов’язала мешканців Китаю обов’язково сканувати обличчя під час підписання договорів мобільного зв’язку.

Нове правило було анонсовано Міністерством промисловості та інформаційних технологій у вересні, а з 1 грудня воно набуло чинності. Раніше при підписанні контракту китайці мали надавати тільки копію посвідчення особи.

Уряд Китаю пояснив такі дії «захистом права та інтересів громадян у кіберпросторі» та боротьбою з крадіжками документів та перепродажем SIM-карт.

Натомість є велика ймовірність, що це стане черговим кроком уряду в придушенні національного відродження етнічних меншин, зокрема уйгурів на заході Китаю. З іншого боку, розпізнавання облич є популярним методом аутентифікації  та методом безпеки для звичних послуг у розвинених країнах, зокрема платежів, проїзду в метро та отримання кредитів.

Китайський уряд таким кроком намагається посилити постійний контроль над жителями країни, не приділяючи особливої ​​уваги аспекту конфіденційності даних.

Коменти