Не встигли ми звикнути до ультразвукового датчика відбитків пальців на екрані смартфона, як компанія Qualcomm оголосила про вихід другої версії. Нова модель, 3D Sonic Max, має виправити проблеми першої (3D Sonic). Вона має датчик, що в 17 разів більший за попередню модель. 3D Sonic Max настільки великий, що може зчитувати два відбитки пальців водночас, що може суттєво покращити процес автентифікації.

Перше покоління ультразвукових зчитувачів свого часу підняло надійність та безпеку зчитувачів відбитків пальців у смартфонах на новий рівень. Попри гучні заяви, 3D-Sonic першого покоління й мав проблеми: невеликий розмір та низьку швидкість.

Подвійний зчитувач відбитків пальців, Qualcomm 3d Sonic Max

Подвійний зчитувач відбитків пальців, Qualcomm 3d Sonic Max

Новий датчик має розв’язати ці проблеми завдяки величезному розміру. Старий датчик мав розмір 4 x 9 мм, новий — 20 x 30 мм, тобто в 17 разів більший. Як заявляють представники Qualcomm, це допоможе подолати більшість проблем першої моделі. Більший датчик значно полегшує зчитування відбитка пальця.

Зчитування двох відбитків пальців заразом сприятиме посиленню безпеки смартфонів. Водночас швидкість самого зчитування не зміниться.

Алекс Катузян, головний менеджер мобільного напряму компанії Qualcomm.

Досі невідомо, у яких моделях варто чекати на новий сканер відбитків, очікуємо, що про це буде заявлено 2020 року. Один потенційний клієнт уже є: звіти Economic Daily News стверджують, що Apple розглядає варіант використання технологій Qualcomm для відбитків пальця в екранах iPhone.

Коменти