Після того, як у початковій школі містечка Тамбурін Маунтан в Австралії закінчилася вода, студентам роздають воду у пляшках, щоб зливати в туалетах. Школа поки що відкрита, але батькам радять залишати дітей вдома.

Вантажівки, надіслані урядом штату Квінсленд, що привозять до школи екстрені запаси, проїжджають повз ті вантажівки, що доставляють місцеві запаси води на заводи.

Свердловини в Тамборін Маунтан щороку доставляли 130 млн літрів води для заводів. Тепер вони сухі.

Як повідомляють місцеві жителі, школа постійно споживала воду зі своєї свердловини. Місцеві жителі говорять:

Ми є найбільшою громадою в Австралії, яка не має трубопровідної мережі постачання води. Якщо немає опадів, люди починають наповнювати свої резервуари.

Тепер мерія купує воду на заводі Кока-Кола, щоб доставити її туди, звідки вона й була добута. Нині завод видобуває 2,5 млн літрів води щотижня.

Наразі в Австралії немає законів, які б обмежували комерційний видобуток води під час сильної посухи задля забезпечення місцевих жителів, тож ситуація патова.

Міністр природних ресурсів штату заявив, що регуляції видобутку підземних вод у Тамбурін Маунтан немає, тому його відомство нічого не може з цим вдіяти.

Я можу обмежити споживання води в період посухи, але це буде стосуватися всіх: місцевих фермерів, домогосподарств та бізнесу.

Міністр природних ресурсів штату Квінсленд

Коменти