У багатьох країнах є надзвичайні тропічні ліси, проте три з них виділяються — Бразилія, Індонезія та Демократична республіка Конго. Вони володіють найбільшими масивами тропічних лісів, а також мають найвищі показники лісових вирубок. 

Дослідники вирушили до заповідників у цих країнах, щоб розказати історію трьох дерев, які грають ключову екологічну роль для нашої планети. Ці дерева створюють опади, усувають вуглекислий газ з атмосфери та підтримують життя тисяч видів тварин.

Отже, зустрічайте ці диво-дерева, дізнайтеся про їхні суперсили та побачте, як науковці намагаються їх захистити.

Дерево Бразильського горіха, або Bertholletia excelsa ікона тропічного лісу Амазонії. Один із найвищих видів в Південній Америці, заввишки з 14-поверховий будинок.

Бразильський горіх дає горіхові плоди 🌰. Проте його справжня суперсила це спрямовувати надзвичайну кількість води з ґрунту в небо, створюючи опади в тропічних лісах.

бразильський горіх сан-паулу

21 млн жителів регіону Сан-Пауло, що за 2500 км від Амазонії, повністю покладається на тропічні опади.

Амазонія також діє як величезний кондиціонер, підтримуючи низьку температуру.

Амазонська обсерваторія сягає 325 метрів, таку ж висоту має хмарочос Крайслер у Нью-Йорку. Тут науковці вимірюють швидкість вітру та вологість повітря. Вони також відстежують хімічні речовини, які протікають між деревами та повітрям, і перетворюють вологість на хмари. 

З висоти веж обсерваторії науковці можуть виявити ознаки вирубки лісів, як це трапилось в сусідній провінції Рондонія. Дослідники побоюються, що якщо виробники сої, фермери, які вирощують велику рогату худобу, та шахтарі й надалі знищуватимуть ліс, це призведе до частіших та сильніших посух.

Активісти та вчені звинувачують президента Бразилії Жаїра Болсонару, який зневажливо ставиться до питань екології.

Збільшення вирубки дерев загрожує частішими посухами, що вплине на продовольство та водопостачання для мільйонів людей.

Ось чому такі дерева, як Бразильський горіх, є життєво необхідними. Їхня здатність створювати опади, що живлять та охолоджують весь район Амазонії це справжня суперсила.

Коменти