Важко згадати винахід, який зробив би наше життя більш комфортним, аніж акумулятор. Акумулятори всюди: у смартфонах, годинниках, вейпах чи електромобілях, завдяки їм кожен з нас отримав змогу бути «на відстані», але й водночас «на зв’язку».

Зворотною стороною медалі такого важливого винаходу є токсичність матеріалів, з якого він виготовлений. Нещодавно науковці з Лабораторії прикладної фізики університету Джона Гопкінса змогли виправити цей недолік. Їхній акумулятор можна гнути й мочити. В нього можна випустити обойму з пістолета, але він працюватиме й надалі. Про це пише Wired.

Як працює звичайний акумулятор?

В основі кожного акумулятора є електроліт — хімічний вінегрет, який розділяє позитивно заряджену (катод) і негативно заряджену (анод) його частини. При користуванні, заряджені частинки (іони) проходять через електроліт від анода до катода. Результатом цього проходу  і є хімічна реакція, яка дає нам електроенергію.

Сучасні електроліти складаються з токсичних солей літію і легкозаймистих рідин. Вони можуть руйнуватися з різних причин, скажімо, за високої температури чи «завдяки» неякісним матеріалам. За деякий час легкозаймистий електроліт контактує з катодом, в якому багато оксигену — секунда — і ґаджет перетворюється на Samsung Galaxy Note 7.

Що зробили науковці?

Вчені з Лабораторії прикладної фізики вирішили покращити вже наявний водний літій-іонний акумулятор. Від звичайних батарей він відрізняється тим, що електролітом там є концентрований водний розчин. Такі акумулятори не мають в складі небезпечних речовин, але й менш потужні за звичайні.

Важливою перевагою водних літій-іонних акумуляторів є те, що вони менш шкідливі для природи у порівнянні з іншими. 

Завдяки пластиковим домішкам вдалося збільшити потенціал водних літій-іонних акумуляторів. Тепер їх можна різати, палити, стріляти в них, а вони й далі передаватимуть електрику.

Відео з випробувань можна побачити тут:

Де застосуємо?

Через те, що батарея легка і гнучка, її можна вбудовувати в різні ґаджети, як-от смарт-годинники чи смартфони. Вже є думка інтегрувати батарею в одяг.  Окрім приватних компаній, розробкою зацікавились військові та науковці, які зможуть вмонтовувати новітні акумулятори у підводні човни, дрони чи супутники.

Хоча новинку все ще допрацьовують, винахідники вже ведуть перемовини з потенційними покупцями. Хто ці покупці, поки не розголошується. 

Основною проблемою водних літій-іонних акумуляторів є мала кількість циклів зарядки-розрядки. Якщо сучасні літій-іонні батареї погіршуються, починаючи з 500-1000 циклів, то водні літій-іонні витримують лише сто циклів зарядки-розрядки. Однак науковці  ставляться до цього з оптимізмом і сподіваються на швидший розвиток технологій.

Підтримайте Токар
50 грн.

10% середньостатистичної статті,
або ж пів дня роботи нашого сервера

Підтримати
Ось вона, нагода стати причетним до розвитку незалежних медіа!
Коменти
Валерій

Ні про що.

Сергій

Відео підбірка вибухів акб самсунга. Можливо не те, що мало бути там…