На початку січня у вестибюлі нью-йоркського готелю «Sisters City» відбулася презентація незвичайної музичної інсталяції з використанням штучного інтелекту від Microsoft. У центрі подій опинилася неординарна ісландська співачка та продюсерка Бйорк, що радо залучає новітні технології до своєї творчости.

Проєкт отримав назву «Kórsafn», що ісландською мовою означає «хоровий архів». Це нескінченний, живий та динамічний звуковий пейзаж із хорових композицій.

Його родзинка у тому, що для отримання неповторної музичної композиції штучний інтелект від Microsoft у реальному часі отримує детальні зображення зовнішнього світу навколо готелю. Для цього на даху «Sisters City» було розташовано відеокамери.

Штучний інтелект розпізнає різні типи хмар та їхню густину, наявність у кадрі пташок чи літаків, різні атмосферні явища, схід та захід сонця і перетворює це на музику.

Відомо, що для генерації нових аранжувань було використано вокальні твори з музичного доробку Бйорк за останні 17 років.  Також, окрім голосу самої співачки,  інсталяція містить записи ісландського хору Hamrahlid Choir. Раніше він разом із Бйорк брав участь в експериментальному театральному шоу «Cornucopia».

Співачка Бйорк. Жінка з об'ємною зачіскою та в химерному білому костюмі.

Співачка Бйорк

Microsoft дав змогу системі вдосконалюватись у процесі реалізації проєкту, таким чином постійно ускладнюючи мелодію. Наприклад, він може по-різному реагувати на грім та блискавку, аналізувати інтенсивність дощу та самостійно вивчати різні погодні явища для постійної генерації нових хорових сплетінь. Результатом стала магічна низка музичних варіацій, що створюють незабутній настрій для відвідувачів та мешканців нью-йоркського готелю.

Інсталяція досі працює, а створену штучним інтелектом музику можна послухати в реальному часі на сайті готелю.

Аспірант катедри акустики «Київського Політехнічного Інституту ім. Ігоря Сікорського». Популяризую науку та українську мову. Веду Telegram-канал «Мовний трибунал».

Коменти