14 лютого — не тільки День Святого Валентина, а ще й Міжнародний день дарування книг! Тому в багатьох видавництвах зараз діють знижки, тож не зволікайте 😉

«Ієрихонські трубачі»/«Код Гурніка» — Ілля Гурнік, Оксана Забужко

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Комора

«Ієрихонські трубачі» відомого чеського композитора, піаніста й письменника Іллі Гурніка (1923–2013) — це збірка дотепних, мудрих і іронічних оповідань та фантазій на музичні теми, яка здобула популярність у пору славетної «Празької весни» (вперше видана 1965 р.) й давно стала в чеській культурі класикою.

Перший переклад цієї книжки українською мовою здійснив наприкінці 1960-х Стефан Забужко, батько письменниці Оксани Забужко. Нинішнє перевидання доповнює автобіографічна повість-дослідження Оксани Забужко «Код Гурніка», що вперше відкриває читачеві невідомі сторінки з історії українського «шістдесятництва» й допомагає по-новому поглянути на наше недавнє минуле.

Замовити

«Думай, як Amazon» — Джон Россман

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: КМ-Букс

Справжні поціновувачі нон-фікшн літератури, зустрічайте нове видання «Думай, як Amazon. Як стати лідером у цифровому світі: 50 1/2 ідей» від колишнього віцепрезидента компанії Amazon, що запустив та масштабував Amazon Marketplace!

Завдяки цьому виданню ви зможете дізнатися зсередини про те, як Джефф Безос та Amazon використовують надзвичайно послідовний підхід до інновацій, дослідження нових ринків та стимулювання нового розвитку. Ви зрозумієте унікальний менталітет та внутрішні механізми, які стимулюють високу якість роботи Amazon, починаючи з її прагматичного, тверезого підходу до нових цифрових ринків та закінчуючи її креативним ставленням до інновацій.

Замовити

«Як взаємодіяти з проблемними людьми» — Рой Ліллей

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Фабула

Ми не можемо змінити інших. Трапляються ситуації, коли наші колеги є токсичними та неприємними, але робота є робота, тож потрібно порозумітися з такими людьми. Проблемні люди — замкнені, агресивні, надто чутливі чи надто амбітні. Щоб робота була ефективною, ми маємо знайти підхід до кожного з них, адже вони псують настрій на роботі й це впливає на інші сфери. У цій книжці зібрано поради, як швидко та правильно визначити проблемні сторони кожної людини та зробити їх корисними. Як взаємодіяти — встановлення контакту і співпраця. Як керувати — методи й засоби. Як отримати бажаний результат — стратегія і практичні навички.

Ця книга — навігатор у світі кривдників, причеп, маніпуляторів і любителів поскаржитися. Діалоги-приклади й ефективні техніки допоможуть вам уникнути складних ситуацій і зберегти спокій під час спілкування з людьми, які доводять вас до сказу.

Розуміючи мотиви та поведінку проблемних людей, ви зможете приборкати свою агресію, перемогти ніяковість і лишитися кращою особистістю. Практичні вправи, корисні моделі й цінні поради дозволять вийти переможцем із найгіршої ситуації, навчать давати раду складним покупцям, проблемним людям у царині інформаційних технологій, допоможуть поставити на місце кривдника і дати відсіч босу.

Замовити

«Емансипантка» — Марко Вовчок

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Комора

Класиків варто перечитувати хоча би для того, щоб злоба дня не закривала перспективу й не позбавляла рятівного вміння розрізняти велике й дрібне, важливе й зникоме. Оповідання та повісті, упорядковані Вірою Агеєвою, доводять, що Марко Вовчок цілком заслуговує звання «зачинательки вітчизняної психологічної прози». Глибина та витонченість аналізу душевних станів її персонажів приваблює та вражає й сьогодні.

Так само, як і вміння іронічно деконструювати пафосну романтичну стилістику і риторику піднесеного й величного. З огляду на те, що авторка часто звертається до мотиву сваволі й залежності, насильства, яке виявляється на мікрорівнях, у стосунках між найближчими людьми, її прозу можна назвати також своєрідною студією над самою природою зла, якого не можна уникнути в людських стосунках і досі.

Замовити

«Найграндіозніше шоу на Землі: доказ Еволюції» — Річард Докінз

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Клуб Сімейного Дозвілля

Від автора визначної роботи «Егоїстичний ген»!

Еволюцію сприймають як науковий факт усі авторитетні вчені. Але чому й досі мільйони людей сумніваються у правдивості цієї теорії, а креаціоністів, що заперечують еволюцію, дедалі більшає?

Річард Докінз, озброївшись міцним щитом переконливих аргументів та списом голої логіки, вирушає на арену, аби розпочати найграндіозніше шоу на Землі — велику та прекрасну Еволюцію. Розпочавши з прикладів природного відбору та появи нових видів, від тектоніки пластин до молекулярної генетики, склавши ці факти один до одного, він створює беззаперечний доказ. Блискуче доводить те, що ми, людство, – це суцвіття на одній з гілок розлогого дерева життя із глибоким корінням, яке не з’явилося нізвідки. Як і ми з вами.

Як заявляє сам науковець, ця книжка — його особистий конспект свідчень на доказ того, що теорія еволюції — це насправді факт, такий неспростовний, як і будь-який інший науковий факт.

Замовити

«Еволюція. Тріумф ідеї» — Карл Циммер

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Клуб Сімейного Дозвілля

Ця книга дає розуміння не тільки основних положень теорії Чарльза Дарвіна, але й розповідає про новітні дослідження процесів еволюції. Показує, як сучасна наука розширює і поглиблює теоретичну спадщину великого вченого. У книзі перед нами просто і велично розкривається вся історія еволюції, процесу, що, як і раніше, як і кілька мільярдів років тому, рухає всім довколишнім світом.

Чому досі не припиняються суперечки про походження життя і людини на Землі? Що стояло за ідеями великої людини, яка болісно прокладала шлях нових знань в консервативному суспільстві? Як біологи-еволюціоністи висувають і перевіряють свої гіпотези й чому категорично не можуть погодитися з доводами креаціоністів?

У пошуках відповіді на ці питання читач робить безліч неймовірних відкриттів про життя тварин, птахів і комах, які змушують задуматися про людські звичаї й етику, про місце і призначення людини у Всесвіті.

Замовити

«Самовідновлення мозку» — Норман Дойдж

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Наш Формат

У своїй новій праці «Самовідновлення мозку» Норман Дойдж познайомить читачів з нейропластичністю – здатністю мозку змінювати власну структуру та функцію у відповідь на активність та розумовий досвід.

Ця революційна книга показує, як насправді діє дивовижний процес неопластичного зцілення. Автор описує природні, неінвазивні шляхи роботи мозку, які забезпечують енергією, що вирує навколо – світлом, звуком, вібрацією та рухом – які можуть розбудити власні здібності мозку, не викликаючи неприємних побічних ефектів.

Дойдж досліджував випадки, коли пацієнти долали хронічний біль; одужували від виснажливих інсультів, травм мозку та розладів навчання; позбулися дефіциту уваги та порушень навчання; і виявив полегшення від симптомів аутизму, розсіяного склерозу, хвороби Паркінсона та ДЦП.

Читач дізнається, як суттєво знизити ризик деменції за допомогою простих підходів, які може використовувати кожен.

Замовити

«Бійцівський клуб феміністок» — Джессика Беннетт

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Vivat

Це був бійцівський клуб, але без кривавих боїв. Щомісяця його членкині збиралися в тісному помешканні, ділячись переживаннями щодо панування сексизму на роботі. Роками ці зустрічі були таємними — дотепер.

Ця книжка містить історії жінок, які зіткнулися з гендерною нерівністю, і дієві лайфхаки, як зарадити собі в таких ситуаціях. Опанувавши їх, ви знатимете, що робити, коли бос повсякчас позирає на декольте або колега-чоловік змушує робити йому каву. Авторка наголошує: наша сила — у кількості. Тепер, як ніколи, жінки й чоловіки мусять об’єднатися та навчитися не нехтувати власними досягненнями через гендерні стереотипи. Завдяки слушним порадам Джессіки Беннетт ви здобудете впевненість і рішучість, щоб зрештою змінити упередження щодо жінок як у сім’ї, так і на робочому місці.

Замовити

«501 факт, який треба знати з… географії» — Стенб’юрі Сара

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Видавництво Старого Лева

У цій книжці, геть не схожій на шкільний підручник, ви знайдете 501 важливий факт про Землю. Зокрема, цікаву інформацію про материки, океани й атмосферу та результати досліджень незвичних природних явищ і екокатастроф. Книжка зацікавить усіх, хто любить пізнавати світ.

Замовити

«Три сторони щастя» — Святослав Беш

Видавництво: Сполом

Жити, а не проживати. Бути щасливим. Кожна людина в певний момент запитує себе «Який сенс мого життя? Навіщо я все це роблю? Як бути щасливим? І взагалі, що таке щастя?» Хтось ставить це питання після втрати коханої людини. Хтось — після того, як потрапляє в ДТП чи опиняється за крок до смерті. Хтось — прокидаючись рано-вранці холодного дощового дня, перш ніж йти на роботу. А когось це підступно захоплює зненацька, поміж буденних клопотів.

Сучасність просякнута консюмеризмом. Багатьом здається, що щастя — це нова машина чи висока посада (а ще й бажано владна посада). Навіть якщо ми розуміємо, що щастя за гроші не купиш — усе одно потрапляємо в цю пастку, яка, наче вуаль, заважає нам на шляху самоусвідомлення. Тяжко піддати сумніву особисті переконання, що вже вкорінилися у свідомості. А найтяжче — скоригувати їх.

Головний герой книги «Три сторони щастя» натрапляє на цікаву особистість — науковця з нелегкою долею, що народився в сім’ї священника. Під час діалогу обидва розмірковують про технічні досягнення, релігії, свідомість, економіку, культури світу, любов і, звичайно ж, про щастя. Автор запевняє, що критичне мислення – наш найцінніший інструмент і не варто сприймати щастя, наче це результат зовнішнього впливу.

Розповідаючи про пройдений шлях самоусвідомлення та досліджень, автор запрошує читача до саморефлексії. Не думайте, що в цій книжці ви побачите повне визначення терміну «щастя» та покрокову інструкцію, як його досягнути. Навпаки, мета цієї книги — спонукати читача до пошуків щасливої версії себе. Версії, котра не страждає на консюмеризм і здатна критично мислити й при цьому живе повним життям і самореалізується.

Замовити

«Сила коміксів» — Ренді Данкан, Метью Сміт, Пол Левіц

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: ArtHuss

Книга «Сила коміксів» стане в пригоді всім, хто цікавиться коміксами, історією їхньої появи, жанровим розмаїттям, ключовими постатями чи особливостями сучасного глобального ринку. Автори ретельно аналізують кожен аспект, не забуваючи щедро ілюструвати свої тези прикладами й фотографіями.

Автори проведуть читача різними епохами — з ХІХ століття, від перших карикатур Родольфа Топфера й Томаса Наста, яких вважають родоначальниками жанру, через насичені дешевими журналами й ексцентричними героями 1910-1920-ті, коли з’явились Тарзан і Зорро, до 1930–1940-х, коли на світ народилися Супермен і Бетмен, через 1950–1960-ті, коли виникли всім відомі нині синдикати Marvel i DC, і 1980–1990-ті (час виходу зоряних «Вартових» і «Мауса») — і закінчать 2010-ми з їхніми новими тенденціями.

Цією книгою навіть можна користуватись як повноцінним підручником — із запитаннями для самоперевірки й домашніми завданнями. Розпочинайте — і цікавої вам мандрівки світом мальописів!

Замовити

«Безсмертя» — Кундера Мілан

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Видавництво Старого Лева

«Безсмертя» — інтелектуальний роман одного із найвизначніших письменників сучасності Мілана Кундери, книга про свободу й непереборний страх смерті, про двозначність учинків та відвертість із собою, про бажання залишити по собі слід і водночас знищити всі сліди.

Грайливий відрух руки немолодої жінки в басейні, наче помах крилець метелика, починає цей роман, міксуючи долі героїв і переплітаючи життя вигаданих персонажів із життями класиків світової літератури. Безсмертя можна означити єдиним помахом руки, але хтозна, чи той жест не сфальшований, підсвідомо не вкрадений у когось.

Замовити

«Теодор Рузвельт. 7 законів сучасного лідера» — Алан Аксельрод

добірка книжок книжки лютий

Видавництво: Vivat

Новинка про 26-го президента США та лавреата Нобелівської премії миру! Теодор Рузвельт, за оцінками істориків, — один із найкращих президентів Сполучених Штатів, перший американець, який здобув Нобелівську премію миру. Що важчі були виклики — чи то в політиці, чи в особистому житті, — то палкіше Рузвельт брався долати перепони.

Досліджуючи його особисті пріоритети й досягнення, Алан Аксельрод пропонує новий погляд на життя видатного політика. Автор зосереджує увагу на 7 законах, що характеризують керівництво Рузвельта, і виокремлює 136 неоціненних правил, які допоможуть кожному, хто прагне успіху в бізнесі, реалізовувати власні амбіції й бути лідером.

Замовити

Коменти