В Китаї створили додаток під назвою «Детектор близьких контактів». Він дозволяє користувачам швидко перевірити ризик зараження коронавірусом. Про це пише BBC.

Після реєстрації за номером телефону користувач має ввести ім’я та ідентифікаційний код. За одним номером можна перевірити ризик зараження у трьох осіб. Тим, хто був у «близькому контакті», додаток рекомендує залишатися вдома та повідомити про це місцеві заклади охорони здоров’я.

«Детектор близьких контактів» розробила China Elecrtonics Technology Group Corporation (CETC) за підтримки уряду КНР. Дані для додатка надали Комісія з охорони здоров’я Китаю, Міністерство транспорту та Адміністрація цивільної авіації Китаю.

CETC відома тим, що є монополістом зі встановлення камер спостереження по всьому Китаю.

Також читай: Діджиталізований ленінізм. Як Китай будує цифрову державу

Що таке «близький контакт»?

Національна комісія з охорони здоров’я визначає «близький контакт» як перебування на близькій відстані від людини, що захворіла на коронавірус, що переживала легку форму хвороби чи від людини, у якої підозрюють захворювання. Однак, якщо у користувача додатка при «близькому контакті» був «ефективний захист» у вигляді маски, то шанси захворіти значно знижуються.

Кого враховує додаток?

  • Співробітників, університетських одногрупників та однокласників
  • Тих, хто проживає в одному будинку
  • Медичний персонал, що контактував із хворими на коронавірус
  • Екіпаж і пасажирів одного транспортного засобу
  • Членів сім’ї

Коронавірус vs технічні гіганти

Китайський уряд вирішив скористатися мобільними технологіями для боротьби з коронавірусом і звернувся до найбільших технологічних компаній по допомогу. Насамперед це стосувалося таких гігантів, як Alibaba і Tencent. Кожна з компаній раніше пожертвувала понад мільярд юанів на захисні маски та медикаменти.

Програмне забезпечення може принести більше користі у боротьбі з коронавірусом, аніж мільярд юанів пожертв

Чжен Юелян, заступник міністра цивільної адміністрації Китаю

Tencent вже представив міні-додаток Haina для WeChat, куди потрібно вносити температуру на початку та наприкінці робочого дня. Температуру працівників аналізують, щоби вчасно запобігти поширенню коронавірусу.

Alibaba планує об’єднати дані про хворих із відео з камер спостереження для превентивних дій медиків. Компанія також планує поширити використання термометрів-стікерів.

Також читай: WeChat — швейцарський ніж у смартфоні. Та чи воно того варте?

Коменти

Вася

До кожного китайчя пришити мітку ейртеґ і відстежувати локацію 24/7 бити током, коли говорить з потенційним ковідчиком, і прослуховувати все, що патякає. Не з пупка ж будувати світле майбутнє