Друзі, це було складне відео. Ми вибрали якомога важливішу інформації з історії, про яку сьогодні піде мова — «Чому Кубань — це Україна». Розказуємо про історію кубанського козацтва, який стосунок воно має до Запорозького козацтва, а також, як вийшло, що Кубань, де 75% населення має українське коріння, знаходиться в Росії.

Історія кубанських козаків має прямий стосунок до Запорозького козацтва, але протягом довгого часу піддавались репресіям та русифікації владою Російської імперії, а згодом СРСР та Росії.

Сьогодні на Кубані дві третини населення має українське коріння. Російські ЗМІ називають Кубань історичною частиною Росії, місцеве козацтво — «російським», а українську мову — «балачкою» та «южным диалектом русского языка», отже, її не вивчають у школах. А населення Кубані свято у це вірить. 2014-го року частина кубанських козаків брала участь у захопленні Донбасу та анексії украхнського Криму Росією. Ось що означає русифікація, якій не чинять спротиву.

У Паризькій мирній конференції сто років тому брала участь об’єднана делегація УНР та ЗУНР. На офіційній політичній карті Європи, якою користувались на конференції, кордони України включали не лише Південну буковину, Закарпаття, південь Білорусі та Крим, але і Кубань. Але ж Кубань — це Росія. Хіба ні? Як виявилось — зовсім ні. Давайте розбиратися.

Коментуйте, поширюйте, чекаємо на вашу критику.

Дабер, займаюся озвученням українською мовою та поширенням цього матеріалу в маси. Легко можете знайти ці роботи під ніком AdrianZP.

Коменти