З огляду на передозування інформацією про коронавірус та його побічні економічні, соціальні та природні ефекти, ми зробили невеличкий огляд наукових видань, які не страждають на популізм. Першими шпальтами буде Science — одне з найпрестижніших видань, де взагалі можна опублікувати дослідження науковцю. Далі йде The Lancet — культове медичне видання, де публікуються провідні наукові досягнення світу. Третім у нашому списку майорітиме Nature — британське наукове видання і носій звання «Журнал Сторіччя».
Science
Як обкладинка, так і найбільші редакційні матеріали присвячено, звісно ж, коронавірусу. Один із них застерігає людство від очікування простого і миттєвого розв’язання проблеми COVID-19. Вкрай дивно це читати, адже, судячи з Brexit та президентських кампаній США-2016 та Україна-2019, прості розв’язання складних проблем — єдине, що потрібно людству.
Науковці з Science порівнюють це зі спробою скоригувати політ літака, креслення якого ще в розробці. З іншого боку, редакція закликає світову спільноту утворити об’єднану систему боротьби з коронавірусом на кшталт Мангеттенського проєкту.
Уваги також заслуговує анонс ініціативи ВООЗ, яка запускає широке тестування кандидатів на ліки у боротьбі із коронавірусом. Не обійшли увагою і темну матерію, яку успішно спостерігали рентгенівським шляхом і спростували сучасні моделі її розпаду. 🌋 А також вулкани (про які ми також писали) — виявляється, виверження не спричиняють Ель Ніньо, себто тихоокеанські температурні екстреми.
Поціновувачам суспільно-політичних наук буде цікавою стаття, де досліджуються глибинні корені економічної та соціальної нерівності. На відміну від попередніх, у цій статті науковці використовують історичну перспективу і намагаються знайти відповіді у царині аналізу минулих літ.

Економічний добробут регіонів за останнє тисячоліття, The Science.
The Lancet
Традиційно, перші шпальта The Lancet прикрашає цитата. Цього разу іронія перетинається із розпачем: «Забудьте про карантин (lockdown) — ми входимо у катастрофу (meltdown)».
Редакція виділила важливі уроки, що їх засвоїла світова спільнота завдяки коронавірусу, Чорнобильській катастрофі та боротьбі з ВІЛ завдяки «передконтактній профілактиці».
Так само не обійшли й тему ВООЗ, яка спільнокоштом від бізнесу та громади планує посилити боротьбу із коронавірусом.
Рубрика Seminar, що її присвячують загальному огляду якогось захворювання, розповідає про іншу коронавірусну хворобу MERS, зі схожими ознаками респіраторного типу.

Генетична структура нового MERS-CoV, The Lancet.
Nature
На щастя, хоча б Nature не вліпив коронавірус на обкладинку. Замість нього туди потрапило теплове зображення темного астероїда С 162173 «Рюгу», що утворився майже 4,6 мільярда років тому. І хоча Рюгу є поширеним типом астероїда та складається з простих хімічних елементів, його фізичні властивості нам досі невідомі. У цьому випуску японці описують враження від зустрічі Рюгу та зонда Hayabusa 2.
Утім, без коронавірусу все одно не обійшлося, а тому в Nature зібрали всі матеріали до купи, від подкастів до редакційних статей. Вони поділяються на дослідження (до прикладу, вищезгаданий MERS, або ферменти SARS-коронавіруса), а також на дані про сімейство Coronaviridae, які допоможуть нам у сьогоднішній боротьбі.
Цікаво, що у розділі World View, редакція закликає світові гіганти на кшталт Facebook поділитися даними з науковцями, а не тільки з кацапидлами.

Полімерна структура та діаграма будови SARS-CoV, Nature.