Більше місяця мільйони людей сидять на карантині. Залежно від країни, він може бути як відносно вільним, так і дуже суворим, і острівцем спокою серед буремної епідемії виглядає Швеція. Ця країна все частіше з’являється в новинах, як приклад боротьби з коронавірусом без надмірних обмежень.

Шведська боротьба з вірусом є найменш радикальною в Європі. Стратегія полягає в тому, щоб поступово перехворіли всі жителі, при цьому не перевантажуючи систему охорони здоров’я.

В країні досі відкрито кафе, їдальні та ресторани, хоча людей і там стало менше. З початком епідемії людям порадили якомога менше виходити на вулицю і тримати дистанцію. Жодних заборон, штрафів чи комендантської години. Уряд дозволяє навчальним закладам самостійно вирішувати, як працювати в умовах епідемії.

Навіть до епідемії шведи тримались подалі один від одного.

Тримати дистанцію між людьми і не підходити ближче, ніж на метр — це частина їхнього способу життя.  

Конституція Швеції, яка не воювала більше двох століть, дозволяє введення надзвичайного стану тільки у випадку війни. Отже суворого карантину тут годі й чекати.

Чи дійсно країна зможе подолати пандемію з меншими наслідками для економіки та здоров’я громадян, покаже час. Але поки що шведський підхід дійсно працює.

Розкажіть, як саме карантин вплинув на ваше життя? Чи згодні ви з ним?

Дабер, займаюся озвученням українською мовою та поширенням цього матеріалу в маси. Легко можете знайти ці роботи під ніком AdrianZP.

Коменти