Раніше ми уже писали, про найтепліший січень в історії спостережень, але 2020-й вирішив не зупинятись. Здавалося б, інфекція COVID-19 розсадила нас усіх по домівках, пригальмувала викиди як від транспорту, так і від виробництва – гірше не буде. Виявилось, що природа має щодо цього свою думку.
Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США у новому дослідженні стверджує, що 2020-й має непогані шанси стати найтеплішим роком за всю історію спостережень. За даними установи, така ймовірність оцінюється у 74.5 %. В основі подібних оцінок – метеорологічні дані за перший квартал цього року.
У першому кварталі найбільше «припікало» саме в Азії та державах Східної Європи. Там середня температура перших трьох місяців перевищувала аналогічні показники попередніх років на 3 градуси.
Попереднім рекордсменом став 2016-й, що мало цілком наукове пояснення. Наприкінці 2015-го року в тихоокеанських водах виникло погодне явище, відоме як Ель-Ніньйо. Воно пов’язане з різким підвищенням температури води у тихоокеанських течіях, які через це змінюють свій напрямок і починають текти повз екватор до Америк. Тепла вода активно випаровується, що «виливається» у потепління, зливи та іноді у смерчі. По інший бік Тихого океану, у державах Східної Азії, в цей час панують посухи. Цьогорічні лютий та березень уже визнані найтеплішими без жодних Ель-Ніньйо.

Як працює Ель-Ніньйо
Чи варто нам перейматися?
Звісно, адже цього року наша держава буквально на передовій кліматичних змін. Науковці Центральної геофізичної обсерваторії визнали початок 2020-го року унікальним, адже вперше за 140 років у нас не було метеорологічної зими, а зима 2019-2020-го визнана найтеплішою за увесь час спостережень.
У Києві цієї зими температура жодного разу не опускалася нижче -10 градусів за Цельсієм. Середня температура становила приблизно +2 градуси за Цельсієм, що на 6 градусів перевищує середні зимові показники 1961-1991 років та на 4,9 градуса перевищує аналогічні показники 1991-2010 років.
Загалом температура із січня по березень становила 3,3 градуса за Цельсієм. Це на 6,4 градуса тепліше за середній показник аналогічних періодів, починаючи із 1881-го року. Лише протягом березня у Києві зафіксували 12 температурних рекордів.