Дедалі більше ми дивимося у свої двовимірні екрани: робота, навчання, розваги, медицина, спілкування і навіть замовлення їжі — майже все перейшло в онлайн. І дедалі менше часу ми проводимо у реальному, тривимірному світі.

Але ж не всі можуть ефективно перейти в онлайн. Зокрема ті, чия робота передбачає взаємодію з людьми та постійні зустрічі віч-на-віч. Пандемія — ідеальний час для експериментів та інноваційних рішень, хіба ні?

Технологія віртуальної реальності справді занурює у віртуальний світ, наче він повністю реальний. Ну, майже повністю. Річ у тім, що VR-шолом майже не охоплює тактильні відчуття, а тільки сенсорні — зір.

Цю проблему допоможе розв’язати новий пристрій, що працює синхронізовано з VR-шоломом і дозволить вам відчути на дотик різні речі. Наприклад, скульптуру під час віртуальної екскурсії музеєм. Такого у житті ви точно не зробите, бо чіпати цінні експонати забороняється.

Пристрій розробили в університеті Карнегі-Меллона і він навіть вийшов доволі дешевим — приблизно 35$. Він кріпиться на плечі та навколо пальців долоні, до якої під’єднуються струни, що працюють аналогічно пружинам. Саме струни будуть регулювати й створювати ілюзорне відчуття дотику до предмета чи стіни.

Усього залучено сім струн: по одній на кожному пальці, одна на долоні та остання — навколо зап’ястя. А датчик Leap Motion під’єднується до гарнітури та відстежує ваші рухи.

Уявімо, що вашому персонажу у грі треба відчинити двері чи натиснути на кнопку. Тут струни допоможуть відчути контур кнопки й навіть створять певне відчуття опору, наче ви дійсно докладаєте зусиль, щоб натиснути на неї. Також ви зможете дати п’ять своєму другу після успішного завершення місії. І в цьому разі ви реально відчуєте плескання. А як спускатиметеся сходами — зможете взятися за поруччя пальцями. Гра Half-Life: Alyx точно була б реалістичнішою!

За оцінками тестувальників цей струнний пристрій створює кращі тактильні відчуття, аніж інші ручні маніпулятори на ринку VR-технологій. Щоправда, є мінус — він споживає забагато енергії. Творці не змогли використати двигуни, бо тоді пристрій стає занадто важким і втрачає енергоефективність.

відчуття дотику до предметів у віртуальній реальності

Замість них — пружинні ретрактори, по типу тих, що використовують у брелоках. Назва «ретрактор» походить від латинського retractum – стягувати, відтягувати.

Пружинні струни фіксуються електрично контрольованим засувом, який працює від акумулятора. Коли датчик Leap Motion ідентифікує руку користувача, яка вже майже наблизилась до, наприклад, стіни, засуви активуються й не дають поворухнути пальцями далі, за контур цієї віртуальної стіни.

Тобто чиниться такий спротив, що здається, наче користувач реально торкається стіни. 

Коли користувач відводить долоню — засуви відключаються і тепер можна вільно рухати пальцями.

Зараз пристрій важить трохи менше ніж 300 грамів. Потенціал у використанні дуже широкий: ігри, музеї та навіть магазини, якщо вам конче потрібно відчути річ на дотик. Обрати та замовити м’який матрац, не виходячи з дому, ще ніколи не було так просто.

Коменти