Нам було приємно дізнатися, що дослідження спадщини Леонардо Да Вінчі припало нашим читачам до смаку. Отже, ми й далі спростовуємо міфи та шукаємо істину крізь призму життя видатних особистостей людської історії. На черзі – постать Вільяма Шекспіра і проблеми його біографії, авторства та характеру.
Подейкують, що пан Шекспір – найбільш містифікована літературна персона за всю нашу історію. Він залишив велетенську творчу спадщину і майже нічого зі своєї біографії. Нам невідомо, чи «Шекспір» було його справжнім ім’ям, чи творчим псевдонімом. Ми також не знаємо дати його народження, а маємо лише історичні припущення, які досі піддають сумнівам. Принаймні, запис про його хрещення датується 1564 роком.
Минуло чотири століття, а його п’єси донині ставлять у всьому світі частіше, ніж роботи будь-яких інших драматургів. Суміш таланту і таємничості породила купу теорій змови навколо особи Вільяма Шекспіра. Та чи мають вони раціональне зерно?

Будиночок, де народився Вільям Шекспір.
Вільям народився за класичним сценарієм – у маленькому містечку, у бідній родині. Втім, за декілька років по народженню майбутнього генія родина Шекспіра розбагатіла та віддала Вільяма навчатися до школи. Життя бентежне, адже перед вступом до університету батьки Шекспіра збанкрутували, а молодому Вільяму нічого більше не лишалося, як допомагати батькові у торгівлі вовною.

Свідоцтво про хрещення Шекспіра із церковної книги. Деякі науковці вважають, що ім’я «Shakspere» читається як «Шакспер», а твори підписані ім’ям «Shake-speare» – Шекспір.

Портрети Вільяма Шекспіра.