Китайський стартап Rokid планує поставляти в США спеціальні окуляри з тепловізором. Вони допомагатимуть швидко знаходити в натовпі людей з підвищеною температурою тіла, яка може бути одним із симптомів коронавірусної інфекції.

Апарат Т1 компанії Rokid оснащений інфрачервоним датчиком та 12-мегапіксельною камерою, дозволить за 2 хвилини виміряти температуру у 200 осіб на відстані до 3 метрів. Також у пристрої присутня функція доповненої реальності, система розпізнавання облич та голосове управління, котре дозволяє керувати гаджетом, не застосовуючи руки. Серцем окулярів є процесор Qualcomm.

З огляду на недовіру США до китайських технологій, у Rokid заявили, що дбають про конфіденційність інформації, а зібрані дані гаджет не завантажує у хмарне сховище, а зберігає локально. Хоча окуляри можуть бути інтегровані з іншими програмними системами.

Окуляри Т1 розробили за два місяці під час спалаху COVID-19 у Китаї і їх вже встигли перевірити працівники китайських національних парків, шкіл та органів влади. Головна перевага Т1 над іншими апаратами, котрі використовують в аеропортах — це безпечна відстань та можливість не торкатися людини. Але все ж апарат не гарантує стопроцентного виявлення хворих на коронавірус. Досліди показали, що більш ніж половина китайських хворих поступала в лікарню без підвищеної температури.

Rokid є одною з багатьох китайських компаній, котрі почали створювати технології для боротьби з пандемією та не збирається зупинятися. За словами розробників, апарат Т1 планують вдосконалити, надавши можливість одночасно сканувати 4 особи.

Людина кількох слів і заплутаних дій. Альтруїст, мікроблогер, нонконформіст. Автор телеграм-каналу «Груз 250».

Коменти