Вперше це питання постало ще у 80-х. Науковці в журналі Internal Medicine віднесли статеві зносини до легкого чи помірного фізичного навантаження. Кілька пізніших досліджень дійшли до подібних висновків.

Словом, якщо хочете спалити багато калорій за короткий термін, спортзал буде ліпше за спальню.

Та спробуймо розібратись детальніше.

Скільки саме калорій згорає під час сексу?

На жаль, масштабних досліджень на цю тему досі не провели. Проте з кінця минулого століття зібралось кілька локальних експериментів, що дозволять вивести певні цифри.

Серед останніх досліджень таке провели 2013 року на базі Квебекського університету в Монреалі. У досліді взяла участь 21 молода гетеросексуальна пара. Вчені спробували визначити, скільки енергії партнери витрачали протягом різних сеансів сексу (прелюдії, власне статевого акту й досягненні оргазму принаймні одним із партнерів).

Вчені виявили, що в середньому під час сеансу сексу чоловіки спалювали близько 101 ккал, а жінки — 69,1 ккал. Залежно від тривалості, чоловіки спалювали 4,2 ккал/хв, коли жінки  — 3,1 ккал/хв. 

По тому учасників одправили на бігову доріжку, щоб порівняти ефективність занять сексом та біг. На превеликий жаль для охочих схуднути завдяки сексу, в залі чоловіки спалювали 9,2 ккал/хв, а жінки — 7,1 ккал/хв. А це удвічі більше, як під час статевого акту.

У статті того ж року в New England Journal of Medicine вчені висловлюють схожу думку. За даними їхніх досліджень 30-річний чоловік за 6 хв занять сексом (саме стільки без прелюдій триває середньостатистичний статевий акт) спалить лише 21 кілокалорію. Звісно, показники можуть різнитися від людини до людини, та якщо Ви надумали кохатися головно задля схуднення, то подумайте ще раз.

Чи можна спалити у ліжку більше калорій?

Якщо Ви таки надумали поєднати приємне з корисним, то почнімо з очевидних порад. Партнер зверху спалить більше калорій, бо ж він зазвичай і більше рухається. Тому не лінуйтесь і беріть ініціативу на себе, якщо хочете, так би мовити, плідніше попрацювати. Та можна міняти позиції почергово, щоб ніхто не почувався обділеним.

Спітніння — добрий знак. Як то кажуть, з потом пішли і калорії. Звісно можна банально подовжити сам сексуальний акт, але на словах це здійснити простіше, ніж на ділі.

Хай би як ми не старались, та секс ніколи не замінить занять спортом.

Доктор наук та професор сексуального та репродуктивного здоров’я Індіанського університету Деббі Гербенік

Натомість вона рекомендує серед нескінченної кількості сексуальних позицій обирати радше ті, що принесуть партнерам задоволення, а не спалять на 5 чи 10 калорій більше. Зате з іншого боку фізичні вправи здатні посилювати сексуальне збудження, тому невеличке тренування перед сексом буде в пригоді, а іноді зможе замінити прелюдію.

Додаткова користь від сексу

Хай його неспроможність спалювати багато калорій Вас не засмучує. Регулярне статеве життя має багато інших переваг.

Доктор наук та професор Квебекського університету Ентоні Карреліс зазначає, що за результатами досліджень регулярний секс значно знижує ризик серцевих захворювань і навіть може стати запорукою довголіття, особливо якщо часто доводити себе до оргазму. Це звучить навіть краще, ніж просто струнка фігура, чи не так?

Тож це точно не привід обмежувати інтим. А тим часом ми чекатимемо на нові дослідження і цікаві факти про секс.

Аспірант катедри акустики «Київського Політехнічного Інституту ім. Ігоря Сікорського». Популяризую науку та українську мову. Веду Telegram-канал «Мовний трибунал».

Коменти