Основною метою роботи космічного телескопа Gaia є створення детальної тривимірної карти нашої Галактики. Дослідники з університету Лідса проаналізували зображення, які зібрав телескоп, за допомогою штучного інтелекту та додали до зоряної карти понад 2 000 нових протозір. Такі зорі формуються у скупченнях газу та космічного пилу.

Телескоп Gaia, джерело: ESA

Як зазначають вчені, раніше вони виявили та каталогізували лише 100 з цих зірок, що вже стало важливим кроком на шляху до розуміння механізмів формування таких об’єктів. З використанням штучного інтелекту відбулося об’єднання нових технологій та даних, отриманих раніше. Це дало поштовх для детальніших досліджень. 

Зараз науковці зосередилися на Ae/Be-зорях Гербіга. Їхня маса вдвічі більша за масу Сонця, а масштаби впливають на появу нових зірок. Для початку дані, зібрані телескопом, скоротили, а далі програма штучного інтелекту просканувала їх, створивши список із 2226 зірок, які могли бути протозорями Ae/Be Гербіга.

Ae/Be-зоря Гербіга — це зоря спектрального класу А або B, оточена оболонкою з газів та пилу.

Після цього вчені дослідили 145 зірок, виявлених наземними обсерваторіями в Іспанії та Чилі. Науковці виміряли світло, яке випромінювали зорі, та порівняли ці дані з результатами роботи штучного інтелекту.

Дослідження показало, що система може точно передбачити, які зірки будуть класифіковані за критеріями Ae/Be-зір Гербіга. 

Таким чином, штучний інтелект підвищує швидкість та точність ідентифікації зірок. Нові методи можуть змінити усталені уявлення про дослідження космічних об’єктів та пролити світло на те, як формувалася наша Галактика. 

Крім цього, позитивні результати використання штучного інтелекту можуть прискорити аналіз даних і в інших напрямах космічних досліджень. Вчені постійно аналізують великі обсяги інформації, тому нові технології мають не лише спростити цю роботу, а й розширити межі, в яких раніше доводилося працювати.

Читайте також: В NASA створилителескоп Вебба, що сам “збере” себе в космосі.

Коменти