Останніми роками Apple зосереджується не лише на вдосконаленні своїх традиційних продуктів – iPhone, Macbook чи iPad, а й на створенні високотехнологічних аксесуарів. Зараз компанія готується до випуску смарт-окулярів Apple Glass – нового для купертінівців ґаджету, який має всі шанси змінити правила гри в індустрії.

Команда працівників Apple, що складалася із сотні спеціалістів, досліджувала технології доповненої реальності протягом 10 років та створила дизайн нового, на думку фахівців, революційного девайса. Подейкують, що в розробці Apple Glass навіть брали участь NASA та Microsoft.

Дизайн

Візуально Apple Glass схожі на звичайні окуляри. Лінзи новинки матимуть функції дисплеїв, з якими користувач взаємодіятиме за допомогою жестів. Ранні джерела інформації дозволяли припускати, що оправу девайса виготовлятимуть з пластику, але, найімовірніше, Apple Glass будуть металевими. Комплект з окулярами також включатиме пластикову підставку, оснащену функцією бездротової зарядки.

apple glass

Ранній прототип дизайну смарт-окулярів Apple

Функції Apple Glass, принаймні першої їх версії, майже не відрізнятимуться від можливостей Apple Watch Series 0. На ринку окуляри, аналогічно до власних смарт-годинників, компанія позиціюватиме як аксесуар до iPhone. Планується, що Apple Glass насамперед візьмуть на себе функцію дисплеїв, а обчислення, визначення місцеперебування, мережеві роботи та позиціювання передаватиме iPhone. Це дозволить Apple зменшити вагу і розмір смарт-окулярів.

Фанати Apple припускали, що, окрім основного дизайну новинки, компанія розробляє лімітовану версію оправи, схожу на легендарні круглі окуляри Стіва Джобса. Марк Гурман, журналіст одного з найбільших провайдерів фінансової інформації Bloomberg, спростував ці чутки, назвавши їх «цілковитою вигадкою».

Технічні характеристики/апаратне забезпечення

На сьогодні свідчень про характеристики Apple Glass недостатньо. Згідно з припущеннями фахівців, дисплеї смарт-окулярів матимуть розширення 8K.

Патент, наданий Apple, ще більше підживив чутки, що Apple Glass не використовуватимуть оптичне скло, адже лінзи смарт-окулярів автоматично підлаштовуватимуться під людей зі слабким зором. «Розумне» скло новинки вже перейшло в стадію пробного виробництва.

Мін-Чи Куо, аналітик Apple, прогнозує, що Apple Glass не матимуть процесору. Він заявляє, що окуляри Apple першого покоління будуть майже повністю залежні від iPhone, а новинка відіграватиме роль дисплея.

Можливо, смарт-окуляри будуть оснащені сканером LiDAR, подібним до того, який має iPad Pro 2020 року. Він використовується для визначення відстані, потрібної для вимірювання часу, за який світло досягає об’єкта та розсіюється. Це ефективний спосіб отримати найточніше 3D-зображення, особливо в доповненій реальності. Сканер LiDAR усуває потребу камери в смарт-окулярах.

ARKit 4, комплект для розробки додатків доповненої реальності Apple, дозволить отримати від доповненої реальності більше та дасть можливість смарт-окулярам краще розпізнавати середовище.

Програмне забезпечення

За інформацією Bloomberg, окуляри Apple працюватимуть на якійсь версії ОС на базі iOS. Ймовірно, компанія назве її «glass» ОС, щоб зберегти схожість між своїми операційними системами.

Apple Glass переноситимуть інформацію з телефону на обличчя користувача. Завдяки інтеграції Apple, окуляри зможуть синхронізуватися з iPhone власника, щоб відтворювати тексти, емейли та карти в його полі зору.

SpringBoard, набір піктограм, що виконує функцію домашнього екрана на iPhone, у смарт-годиннику матиме аналог під назвою StarBoard. Жоден його елемент не просочився в мережу і навіть не був описаний, але передбачається, що компанія адаптує свою традиційну іконографію для інтерфейсу доповненої реальності.

Дата випуску та ціна

Очікувалося, що Apple презентує свою новинку – смарт-окуляри – як «One More Thing» разом з iPhone 12. Інші чутки стверджують, що купертінівці представлять Apple Glass 2023 року. Але, за словами аналітика TF International Securities Мін-Чи Куо (одного з найвідоміших експертів Apple), в найкращому разі окуляри будуть готові 2022-го.

Можливо, Джон Проссер, технічний аналітик, чиї передбачення неодноразово справджувалися, і цього разу матиме рацію. Він стверджує, що Apple Glass запустять в продаж у березні-червні 2021 року.

Прогнози аналітика щодо ціни теж оптимістичні. За інформацією Проссера, розумні окуляри від Apple коштуватимуть $499 США. Їхня ціна суттєво відрізнятиметься від Microsoft HoloLens, вартістю $3500 США. Можливо, порівняно низька вартість Apple Glass пов’язана з тим, що всі важливі процеси замість окулярів виконуватиме iPhone. Не виключено, що доступність девайса стане запорукою його популярності.

Коменти