Сьогодні існує чимало додатків, які допомагають знайти товаришів по чарці, обрати вино чи навіть блокують список контактів потрібної миті. Однак досі не розроблений додаток, який міг би точно визначити ступінь алкогольного сп’яніння і не дати людині перетнути межу. Це питання зацікавило американських науковців і вони вирішили заповнити прогалину в наукових знаннях.

На думку вчених, нашкірні детектори чи індивідуальні алкотестери для визначення того, достатньо людині чи ні, можуть бути надто стигматизованими в суспільстві. Тому вони вирішили використати підручний засіб – смартфон. Про це пише Inverse.

Увагу науковців зі Стенфордського та Піттсбурзького університетів привернув вбудований у смартфони акселерометр. За допомогою цього пристрою, можна дізнатися, скільки кроків ми пройшли та автоматично перевернути зображення разом із поворотом гаджета. Завдяки поширеності смартфонів такий тест може бути доступним практично будь-кому.

Для проведення тесту команда вчених зібрала охочих випити, щоб перевірити, чи добре працює акселерометр на практиці. У сімнадцяти учасників заміряли зріст і вагу, щоб визначити скільки випивки потрібно, щоб досягти потрібних восьми десятих проміле алкоголю в крові.

Звісно, що все індивідуально і ступінь сп’яніння залежить від багатьох факторів. Однак, в середньому, одна стопка горілки підвищує кількість алкоголю в крові на дві десятих проміле в чоловіків і на три десятих – у жінок

Браян Саффолетто, провідний дослідник кафедри невідкладної медицини Піттсбурзького університету

Коли учасники експерименту випили, їм запропонували пройтися, щоб заміряти ступінь сп’яніння. Під час дослідження проаналізували сімнадцять прогулянок дванадцятьох чоловіків і п’ятьох жінок. Дані акселерометра точно відрізняють тверезий стан від сп’яніння у 92% випадків. Характерними ознаками інтоксикації виявилися погойдування з боку в бік учасників експерименту. Повні результати дослідження опублікували у Journal of Studies on Alcohol and Drugs.

Перший експеримент провели з міцним кріпленням смартфона за допомогою еластичних пасків до піддослідних, та з додатком для проведення експериментів Phyphox. На думку Саффолетто, результати експериментів із гаджетом у кишені будуть близькими до даних тесту із пасками.

Що далі?

Команда науковців задоволена результатами й хоче проводити дослідження в природних умовах, скажімо, у переповнених коридорах барів. Крім того, вчені планують суттєво збільшити кількість учасників, для більшої чистоти експерименту.

Браян Саффолетто вважає, що спеціальний додаток з’явиться вже наступного року. А поки важливо подумати ще й про те, як зробити так, щоб люди зважали на його сповіщення.

Не думаю, що ми дозволимо своїм автомобілям вирішувати, чи сідати нам за кермо, базуючись на даних смартфонів. Найімовірніше, для водіїв, які погодяться встановити додаток, буде зменшено вартість страхування автомобілів

Браян Саффолетто

Також читайте: Вчені винайшли спосіб послаблювати непереборну тягу до алкоголю

Коменти