У своїй статті група вчених Каліфорнійського університету в Ріверсайді стверджує, що матерія становить лише 31% від загальної кількості всього, з чого складається космос.

Джерело: UC Riverside
Для того, щоб провести такі розрахунки, вчені змоделювали систему, де вся матерія у Всесвіті рівномірно розподілена в просторі. Завдяки цьому можна було б вирахувати середню щільність цієї маси.
Рахувати краще те, що можна побачити
Для того ж, щоб отримати конкретніші значення щодо відомих нам елементів, вирішили використати метод визначення загальної кількості речовини у Всесвіті через порівняння того числа і маси скупчень галактик, які ми можемо спостерігати. Позаяк сучасні скупчення галактик сформувалися з певної речовини за мільярди років під дією власної гравітації, їхня кількість тісно пов’язана зі специфічними космологічними умовами, зокрема і з “потрібною” загальною кількістю речовини, тобто матерії.
Саме тому вчені розробили інструмент для вимірювання маси скупчення галактик «GalWeight». За його допомогою скупчення вимірювали та каталогізували. Шляхом порівняння кількості скупчень з результатами моделювання науковці здійснили вимірювання загальної кількості матерії у Всесвіті. Результати дослідження опублікували в журналі Astrophysical Journal.
Наразі такий метод виявився точнішим, ніж попередні, адже вчені вимірювали масу для кожного скупчення галактик окремо, а не користувалися узагальненими чи середньостатистичними даними.
Після додаткових досліджень та порівнянь власних результатів з даними інших методів вимірювання вчені дійшли висновку, що матерія становить 31,5 ± 1,3%. А от майже 70% іншої речовини можуть бути темною енергією або складатися з матерій, поки що невідомих сучасній науці.
Читайте також: Яким буде житло на Марсі