Манекен в скафандрі на борту червоної Tesla Roadster почав свою подорож ще в лютому 2018 року. Ілон Маск запропонував використати власне авто як корисний вантаж під час тестового запуску ракети Falcon Heavy. 

Перед запуском Маску пропонували використати звичайний металевий блок або прикріпити наукове обладнання, але він назвав такий баласт занадто нудним. Тому на Falcon Heavy прикріпили не лише авто, а ще й посадили за кермо манекен у скафандрі. 

Для більшого ефекту на панелі Tesla закріпили іграшкову машинку Hot Wheels з таким самим маленьким манекеном всередині, а камери транслювали відео під час виведення авто на орбіту.

Про те, що “зоряний чоловік” (Starman) досяг Марса, SpaceX повідомила у своєму Twitter минулого тижня. Наразі авто перебуває на відстані приблизно 8 млн км від червоної планети. Tesla Roadster здійснює один оберт навколо Сонця кожні 557 земних днів і зараз авто “проїхало” вже близько 2,1 мільярда кілометрів.

За попередніми розрахунками, кінцевою точкою прибуття Tesla Roadster може стати Земля або Венера. 

Моделювання траєкторії руху авто передбачає, що його подорож може тривати мільйони років і ймовірність зіткнення з нами становить 6%, а з Венерою ще менше – 2,5%. І нехай наше покоління вже не побачить, як виглядає манекен у скафандрі після космічної подорожі, земляни майбутнього зможуть з цікавістю спостерігати за поверненням червоного авто з глибин космосу. Якщо, звісно, його ще буде кому зустрічати.

Читайте також: ExoMars може знайти залишки життя під поверхнею Марса

Коменти