Останніми роками галузь біоніки, що виникла після Другої світової, стрімко розвивається. Екзоскелети – апарати для поповнення чи збільшення рухових функцій людини – застосовуються у різних сферах. Вони допомагають людям з інвалідністю чи робочим, які мусять підіймати сотні кілограмів щодня.

Утім, головні інвестиції у розробку екзоскелетів надходять з військово-оборонної галузі. Головна мета – за допомогою каркасних механізмів підвищити мобільність тактичних підрозділів піхоти, щоб екіпірування не обтяжувало й без того бентежні будні солдат.

Та от з’явилася ще одна царина, де біонічні винаходи можуть стати в пригоді. Днями компанія Holotron, що спеціалізується на розробці екзоскелетів, презентувала прототип, призначений для віртуальної реальності. Він підвішений на стіну, і завдяки цьому рухатиметься врізнобіч з людиною, а також відтворюватиме зусилля, які діють на тіло під час контакту з віртуальними об’єктами.

Це додає ще глибшого занурення у VR-технології, які донині залучали лише зір та слух. До екзоскелетів про жодний фізичний контакт взагалі не йшлося. Наприклад, відкриваючи двері, ви не відчували ані опору, ані маси дверей. Отже, те, що не можуть зробити VR-шоломи, зробить VR-екзоскелет!

Розробка компанії Holotron загалом призначена для пішохідної прогулянки віртуальним світом. На відео видно, що екзоскелет складається з двох масивних рам для ніг і однієї головної рами за спиною. Кожна нога має два мотори – для згинання і розгинання колін та стегон.

Крокуючи пустелею чи кіберпанк-містом, людина не відчуватиме опору, а от копаючи м’яча чи московського окупанта – ще й як.

Щоб уникнути небезпеки травмування, межа на максимальне зусилля становить 150 ньютон-метрів. Утім, і це можна підредагувати.

Holotron в роботі.

Екзоскелет крутий тим, що він перебуває у підвішеному стані, себто дає повну свободу рухів людині, яка хоче покататися на віртуальному сноуборді чи зіграти у легендарному футбольному матчі.

Не дуже естетичну дерев’яну дощечку на спині у майбутньому замінить карданна стійка, яка зробить VR-пригоди ще комфортнішими. Загалом, Holotron має великі плани на наступні оновлення – аж до імітації тепла чи запахів.

Концепт майбутньої версії Holotron.

Та й грошенят за таку забавку хочуть добряче – 55 000 євро за прототип із дерева. Майбутні версії плануються металевими, а замість настінного кріплення апарат буде розташовано на підлозі та підвішено на гілляку.

Коменти