Якщо ви користуєтеся WhasApp, то бачили сповіщення про оновлену політику конфіденційності та умови надання послуг. Прийняти «нові правила гри» ви маєте до 8 лютого 2021 року. Якщо ви не згодні — то можете сміливо видаляти обліковий запис. Бо зміни у політиці конфіденційності обов’язкові й ніхто не гарантує, що ви зможете безперебійно користуватися месенджером WhasApp, не прийнявши нову політику.

Навіщо таке оновлення?

Як воно зазвичай працює? Ви не можете користуватися функцією, якщо не надасте необхідну інформацію, для забезпечення цієї функції. Простими словами: не зможете надіслати другу свою геолокацію, доки не надасте WhatsApp доступ до ваших геоданих.

Так само, користуючись WhatsApp раніше, ви добровільно надавали компанії інформацію про: модель пристрою, операційну систему, рівень заряду акумулятора, рівень сигналу, мову пристрою, часовий пояс, IP-адресу, версію програми, номер телефону, інформацію про оператора мобільного зв’язку або провайдера тощо.

Наприкінці січня 2019 року Марк Цукерберг заявив, що Facebook Inc. планує об’єднати соцмережі Facebook та Instagram, а також месенджер WhatsApp. Згодом оновили й дизайн, який продемонстрував цю «об’єднаність». Саме «об’єднання», а не «зведення трьох продуктів в один». У Facebook Inc. аргументували це рішення тим, що так взаємодія між сервісами буде зручнішою.

Що ж входить до нової політики конфіденційності?

З 8 лютого 2021 року WhatsApp, як одна з компаній корпорації Facebook, обмінюватиметься інформацією вашого акаунту із соцмережею Facebook і навпаки. Аналогічно інформацією обмінюватимуться всі сервіси корпорації Facebook. А це не тільки застосунки WhatsApp та Facebook, але й, зокрема, Instagram та Messenger. Хоча ми вже звикли до такого обміну. Зізнавайтеся, бувало ж, що листуючись з другом у Messenger, пишете «мені потрібен новий чайник, мій зламався», а за секунду відкриваєте Instagram і перша реклама, яку ви бачите — чайник Tefal зі знижкою?

Раніше була функція «не ділитися інформацією мого облікового запису WhatsApp із Facebook». Тепер її прибрали й не залишили вам іншого вибору, як погодитися з новою політикою. Хоча… ще є вищезгаданий варіант — просто видалити обліковий запис 😄

Відтепер усі дані, зібрані WhatsApp, можуть передаватися іншим об’єктам власності та контролю, що належать корпорації Facebook. 

Зауважте: не третім особам, а всередині «екосистеми» сервісів Facebook.

Так Facebook прагне забезпечити кращу інтеграцію своїх продуктів. Тепер їм буде зрозуміліше, як користувачі взаємодіють у сервісах Facebook. А, отже, зрозуміліше яка реклама буде для вас актуальна, профіль якої людини вам варто порекомендувати, якими додатками Facebook Inc. ви користуєтеся, як часто, які транзакції провели всередині сервісів тощо. Надалі це допоможе, наприклад, спростити процес оплати: під’єднавши свій рахунок у Facebook Pay, ви зможете щось оплатити у WhatsApp.

Перше речення, з якого починається політика конфіденційності WhatsApp це:

Повага до вашої конфіденційності закодована в нашій ДНК

Тож оновлена політика може допомогти краще боротися зі спамом чи порушенням прав поміж усіх інтегрованих сервісів Facaebook. А може й створити нові витоки конфіденційних даних, бо ми ж знаємо, яка репутація у Facebook…

Кого це НЕ стосується?

Якщо ви живете в одній з країн ЄС (повний перелік тут), то оновлена політика конфіденційності вас не стосується. За надання послуг для країн ЄС відповідає WhatsApp Ireland Limited (а для усіх інших – WhatsApp LLC, зокрема і для України). Ви можете ознайомитися з політикою конфіденційності та умовами надання послуг.

Коменти

Євген

Час видалятися з цього смітника і шукати кращої альтернативи. Signal можливо й добре, але що там робити одному? Тут важко всіх своїх зібрати у Telegram, який більш відомий і на слуху, інша справа гукати у невідомий застосунок.

Назар Токар

За два дні в Сигналі зареєструвалося дуже багато людей, особливо, після поради Ілона Маска

Максим

Час переходити на Signal