Днями пролунав голос Франца Феєрбаха – керівника Bosch, одного з найбільших постачальників автозапчастин. Феєрбах висловився на підтримку розвитку транспорту на двигунах внутрішнього згоряння (далі – ДВЗ), адже, на його думку, ця галузь обмежується на користь електроіндустрії. 

У його заяві йдеться про те, що фактично електромобілі не менш шкідливі для клімату та довкілля, аніж ДВЗ. Водночас авторитетне електромобільне видання electrek визнало аргументи Феєрбаха фейковими. Ми розібралися у заяві та контроверсіях навколо неї й ось де собака заритий.

Процес електрифікації автівок торкається не лише виробничих концернів, але й велетенської галузі автообладнання та запчастин. А це – ринок у сотні мільярдів доларів на рік. Без налагодженої мережі постачальників запчастин та девайсів автовиробництво було б неможливим, тож галузь автозапчастин все ж таки має право голосу у питаннях автомобілів. Ба більше, її лідером є Bosch з майже 100 мільярдами доларів частки на ринку.

Цей німецький автогігант розвивається досить швидко і, на перший погляд, аж ніяк не є противником електрифікації. 2017 року вони навіть придбали стартапи Seeo, що виробляв твердотілі батареї для електрокарів. Того ж року у Bosch заявили про інвестицію 20 мільйонів євро у виробництво акумуляторів, задля конкуренції з Panasonic, LG Chem, Samsung SDI та CATL. Однак вже наступного року компанія відмовилася від інвестицій.

І от з’являється заява голови Bosch про те, що нинішня тенденція заборон на продаж авто з ДВЗ (орієнтовно за 15 років) є вкрай шкідливою і необдуманою. Феєрбах закликав автоконцерни боротися з електрифікацією, заявив про подвійні стандарти, що пригнічують ДВЗ-індустрію і розкритикував «зеленість» електрокарів. Так, річ у тім, що багато азійських виробників акумуляторів працюють на вугіллі й викидають добряче вуглецю. Це, на думку Феєрбаха, теж має враховуватися при оцінці шкідливості електрокарів.

Крім того, на думку керівника Bosch, існують проблеми з інфраструктурою для електротранспорту – для нормального функціонування потрібні ще мільйони зарядних станцій по всій Європі. А це, своєю чергою, час і ресурси держав. 

Особисто нам це нагадує риторику компанії Toyota, яка також тиснула на «брудність» виробництва електроенергії (цей фейк спростовано) і сумнівалася у тому, що ринок готовий прийняти електрокари. Ще один дивний момент – зауваження щодо інфраструктури, адже Bosch, зокрема, виробляє і зарядні станції, тож для них це радше можливість, аніж перепона. 

Робоча зарядка для електрокара від Bosch.

На наш погляд, реальна причина криється у тому, про що ми писали в статті “Чому люди бояться технологій”. Якщо коротко: необізнані з темою люди часто спотворюють пов’язані з нею проблеми. Безумовно, станцій зарядки явно бракує, але йдеться не про мільйони, адже їхнє завдання – забезпечити їзду на великі відстані та допомогти електромобілям, які довго стоять у заторах. Утім, про свої інвестиції у водневі автівки (які потребують ще більших інфраструктурних витрат) Bosch замовчує. От дивина!

Коменти

Роман

Стас, а Вы попробуйте когда без электричества в поле станете – принести себе немного в канистре из ближайшей деревни…

Стас

Дяккю за статтю, але чекав більш розгорнутої інформації. Я так і не зрозумів, чому Феєрбах висловив таку думку.

Андрій Сабініч

Тарасе, ні. Цей абзац стосується феномену неолудизму (тому й гіперпосилання), який може певною мірою пояснити рішення конценру BOSCH.

Taras

керівник одного з найбільших постачальників автозапачастин Франца Феєрбах – необзінані у темі люди?!

Taras

“Якщо коротко: необзінані у темі люди часто спотворюють пов’язані із нею проблеми. ” – я правильно зрозумів, що на вашу компетентну думку,