Пандемія стала чудовим часом у стосунках собак та людей. Минулий 2020-й побив усі рекорди із придбання чотирилапих друзів та, підозрюю, кількості прогулянок із ними. Лише у Штатах кількість прийнятих у родини собак торік у серпні зросла на 202% проти серпня 2019-го.

Придбавши пса, ми витрачаємо багато часу на те, щоб навчити його розуміти нашу мову. Однак ми не надто часто замислюємося про те, аби краще розуміти, що собаки намагаються донести нам. Ідея зворотного зв’язку надихнула південнокорейських розробників на створення стартапу Petplus, основною метою якого є допомогти кожному краще розуміти, про що гавкають собаки.

Нашийник-перекладач

Собаки спілкуються різними способами: за допомогою гавкоту, запахів чи мови тіла. Вчені встановили, що найважливішим способом комунікації є гавкіт. За його допомогою чотирилапі доносять нам, що вони голодні, спраглі чи хочуть прогулятися. Крім цього, саме гавкотом собаки попереджають нас про потенційні загрози та зловмисників. Тому на виставці CES 2021 стартап Petplus представив розумний нашийник, який аналізує гавкіт та виводить собачі емоції на екран нашого смартфона.

В роботі розумного нашийника використана технологія з розпізнавання гавкоту, яка може відрізняти п’ять різних настроїв. Алгоритм аналізує тон і висоту гавкоту, щоб визначити, чи пес щасливий, чи стурбований, чи злий, сумний або ж розслаблений.

Я думав, що мій собака радіє, коли грається зі мною. Виявилось, що він розлючений, коли програє

Мун Сей-мі, власник собаки

Алгоритм, який визначає настрій пса, має у базі даних понад п’ятдесят тисяч зразків собачого гавкоту, який збирали у великих та малих порід. Крім того, зі збільшенням кількості голосових даних алгоритм точніше визначає, про що гавкає ваш домашній улюбленець.

Завдяки вченим з Сеульського університету, які тестували алгоритм, ми знаємо, що точність Petplus становить 80%. 

Пристрій для аналізу кріпиться до нашийника і за допомогою Wi-Fi передає на додаток усю інформацію. Якщо прибрати аналізатор гавкоту, розумний нашийник мало чим відрізняється від звичайного фітнес-трекера: він вимірює активність чотирилапого та стежить за його сном. Це теж корисна функція, адже може допомогти господарю краще дбати про здоров’я собаки.

Однак, на відміну від багатьох фітнес-трекерів, Petplus не водонепроникний: ступінь захисту нашийника становить IP54. Це означає, що пристрою нічого не буде від невеликого дощу, однак під час купання його краще зняти. Батарея гаджета витримує до 10 годин роботи.

Petplus може стати корисним у часи пандемії, адже допомагає господарям краще зрозуміти своїх собак та укріпити зв’язок між ними

Ендрю Ґіл, маркетинговий директор стартапу Petplus

Ціна

Маленькі нашийники з датчиком коштують 99 доларів США. Додатково за двадцятку вічнозелених можна докупити різнокольорових ремінців. Нашийники та ремінці для великих порід вартують трохи більше: 108 та 25 доларів відповідно. Вони доступні у п’яти кольорах: оранжевий, синій, зелений, яскраво-рожевий та бірюзовий.

Petplus – не єдиний стартап, який зосередився на собаках. Багато цікавого про інші проєкти ви можете прочитати у статті Віри Сабініч тут.

Джерела: Digital trends та Reuters

Коменти

Ілля

Знайшов одрук ,фірма називається не petplus a petplus https://tokar.ua/read/44098

Митя

Хочу собі таку аплікуху.