Компанію Google вчергове розкритикували, коли відкрився той великий обсяг даних, які збирає Chrome на мобільних пристроях. Автор колонки закликає відмовитися від використання цього браузера, і ось чому.

Коли Apple примусила розробників показувати, які дані вони збирають про людей, у фокусі уваги опинилися Google та Facebook. Здавалося б, чого панікувати: всі користувачі знають, що їхні дані зберігають, і більшості це цілком окей. Та от нюанс: Google працює обабіч барикад. З одного боку, компанія відповідальна за нашу конфіденційність — від Android-пристроїв до пошти та документів. З іншого ж боку, вона заробляє понад 100 мільярдів доларів щороку лише на рекламі, яка живиться нашими даними.

Коли твоя бізнес-модель заснована на монетизації особистих даних, ти не будеш кремпуватися щосили їх збирати.

Зокрема, пошукова система DuckDuckGo заявила, що Google не турбується про безпеку ваших особистих даних, а піклується лише про власну бізнес-модель.

Черговий хайп піднявся через те, що Chrome розкрив дані, які отримує від користувачів. Насамперед це ідентифікатори, які допомагають маркетологам визначати ваш пристрій і прив’язувати до нього ваш профіль з уподобаннями та інтересами.

Крім того, головне, що знає про вас Google завдяки Chrome:

  1. Історія локацій
  2. Історія браузера
  3. Фінансові дані (з платежів)
  4. Історія використання функціоналу додатка

А ось що Google продає «третім сторонам»:

  1. Історію локацій
  2. Історію пошуків
  3. Історію браузера
  4. Історію використання функціоналу — час, кнопки, введені фрази тощо
Тож так, Chrome збирає більше даних, аніж будь-який інший браузер. І це не питання окремих технічних моментів, це загальний підхід компанії до конфіденційності.

У Google ніяк не коментують ситуацію, лише наполягають, що збір даних виправданий покращенням пошукових результатів.

У такий спосіб виправдовувалися й у WhatsApp, згадуючи про «необхідну для надання послуг» персональну інформацію. Водночас їхні конкуренти забезпечують той самий функціонал, але не збирають такого масиву персональної інформації.

Коменти

Катерина

За всі роки користування так і не зрозуміла що ще люди шукають краще за FireFox, ну чого може там не вистачати? Виходить, таки мала рацію :D

Любомир

Значить варто думати на перспективу що хром не вічний, як і сам гугл

Назар Токар

раджу Brave або Firefox

Анна

Альтернатива?

Назар Токар

Firefox, Brave