Раз на чотири роки консультанти Нацради з розвідки США випускають прогноз Global Trends. Там йдеться про все, що, на їхню думку, впливатиме на національну безпеку держави у наступні 20 років. У доповіді, опублікованій апаратом цього разу, згадується, зокрема, Китай як найсерйозніший суперник в галузі космонавтики.
Зазначимо, що експерти не передбачають майбутнє, а окреслюють головні напрями та прогнозують можливі загрози. Так, наприклад, у доповіді за 2017 рік вони розповідали про ризики можливої пандемії та економічну кризу, яку вона спричинить.
У сенсі боротьби за космічний простір, протягом наступних двої десятиліть експерти прогнозують кілька ключових змін:
- Дедалі більше країн почнуть співпрацювати в космічних проєктах
- Звідси почнеться розвиток технологій та зростання економіки
- Держава залишиться головним інвестором
- Роль приватних компаній також зростатиме
- Китай буде більш товариським до проєктів інших країн
- Китайські сервіси, на кшталт BeiDou, стануть глобальним аналогом GPS-систем
- Буде ще більше військових та комерційних космічних проєктів
- Іноземні та приватні структури будуть «захоплювати» сусідні космічні компанії
Також очікується, що технології дозволять проводити й ремонт, і виробництво апаратів прямо на орбіті. Ймовірно, це стане можливістю для приватних компаній зайти на ринок ремонту й дозаправляння супутників або очищення орбіти від сміття.
Водночас, на думку аналітиків із Bank of America, вектор війни між Китаєм та США перейде з технологій до кліматичних рішень. По суті, процес вже запущено: уряди обидвох країн активно розгортають «зелені» енергоплантації та інвестують в дослідження відновлювальних джерел енергії.
Окрім космічних тенденцій, аналітики з розвідки США прогнозують кліматичні, медичні та фінансові кризи, з якими доведеться стикнутися усьому світу. Перцю ситуації додасть поширення військових переворотів, демографічні зсуви та розбіжності у політичних поглядах.

Прогнози на динаміку в Європі згідно DNI
Цікаво, що, на думку експертів, пандемія ускладнила не лише фінансову, але й інформаційну складову війни між Заходом і Сходом. У дослідженні відзначили великий розрив між тими, хто довіряє державі, і тими, хто скептично ставиться до будь-яких урядових ініціатив. Аналітики назвали це «інформаційними бункерами» — де люди з однаковими поглядами чимраз сильніше об’єднуються і щораз менше готові до критичного сприйняття власних переконань.
Переваги Росії — збройні сили, зброя масового ураження, енергетичні ресурси та готовність застосовувати силу за кордоном. Це дозволить їм впевнено грати на пострадянському просторі та за його межами
Експерти NIC
На щастя, є й чинники, які цілком ймовірно зупинять Росію від домінування на пострадянському просторі. Це — поганий інвестиційний клімат, залежність від ресурсів, що коливаються в ціні, та можлива відставка Путіна 2024 року. Що ж, подивимось.
Читайте також про те, що два мільярди років тому на Венері могло існувати життя.