Раз на чотири роки консультанти Нацради з розвідки США випускають прогноз Global Trends. Там йдеться про все, що, на їхню думку, впливатиме на національну безпеку держави у наступні 20 років. У доповіді, опублікованій апаратом цього разу, згадується, зокрема, Китай як найсерйозніший суперник в галузі космонавтики.

Зазначимо, що експерти не передбачають майбутнє, а окреслюють головні напрями та прогнозують можливі загрози. Так, наприклад, у доповіді за 2017 рік вони розповідали про ризики можливої пандемії та економічну кризу, яку вона спричинить.

У сенсі боротьби за космічний простір, протягом наступних двої десятиліть експерти прогнозують кілька ключових змін:

  1. Дедалі більше країн почнуть співпрацювати в космічних проєктах
  2. Звідси почнеться розвиток технологій та зростання економіки
  3. Держава залишиться головним інвестором
  4. Роль приватних компаній також зростатиме
  5. Китай буде більш товариським до проєктів інших країн
  6. Китайські сервіси, на кшталт BeiDou, стануть глобальним аналогом GPS-систем
  7. Буде ще більше військових та комерційних космічних проєктів
  8. Іноземні та приватні структури будуть «захоплювати» сусідні космічні компанії

Також очікується, що технології дозволять проводити й ремонт, і виробництво апаратів прямо на орбіті. Ймовірно, це стане можливістю для приватних компаній зайти на ринок ремонту й дозаправляння супутників або очищення орбіти від сміття.

Локомотивом розвитку космонавтики стане штучний інтелект — він зможе легко керувати мережами супутників.

Водночас, на думку аналітиків із Bank of America, вектор війни між Китаєм та США перейде з технологій до кліматичних рішень. По суті, процес вже запущено: уряди обидвох країн активно розгортають «зелені» енергоплантації та інвестують в дослідження відновлювальних джерел енергії.

Окрім космічних тенденцій, аналітики з розвідки США прогнозують кліматичні, медичні та фінансові кризи, з якими доведеться стикнутися усьому світу. Перцю ситуації додасть поширення військових переворотів, демографічні зсуви та розбіжності у політичних поглядах.

Прогнози на динаміку в Європі згідно DNI

Цікаво, що, на думку експертів, пандемія ускладнила не лише фінансову, але й інформаційну складову війни між Заходом і Сходом. У дослідженні відзначили великий розрив між тими, хто довіряє державі, і тими, хто скептично ставиться до будь-яких урядових ініціатив. Аналітики назвали це «інформаційними бункерами» — де люди з однаковими поглядами чимраз сильніше об’єднуються і щораз менше готові до критичного сприйняття власних переконань.

Наших сусідів із Залісся аналітики назвали «дестабілізаційною силою», яка псуватиме повітря наступні двадцять років.
Переваги Росії — збройні сили, зброя масового ураження, енергетичні ресурси та готовність застосовувати силу за кордоном. Це дозволить їм впевнено грати на пострадянському просторі та за його межами

Експерти NIC

На щастя, є й чинники, які цілком ймовірно зупинять Росію від домінування на пострадянському просторі. Це — поганий інвестиційний клімат, залежність від ресурсів, що коливаються в ціні, та можлива відставка Путіна 2024 року. Що ж, подивимось.

Читайте також про те, що два мільярди років тому на Венері могло існувати життя.

Коменти