Уряд Туреччини ввів заборону на використання криптовалют. Власники цифрових валют більше не зможуть розраховуватись ними, а постачальникам платіжних послуг заборонено пропонувати обмін фіатної валюти на криптовалюту. Центральний банк Туреччини оголосив, що заборона почне діяти з 30 квітня, після чого всі платформи для платежів у цифровій валюті перебуватимуть поза законом.

Центробанк уточнив, що заборона стосується «будь-якого прямого чи непрямого використання криптоактивів у платіжних сервісах та випуску електронних грошей». У постанові йдеться:

Криптоаптиви не можуть використовуватися для платежів прямо чи непрямо. Заборонені будь-які послуги з використанням криптовалюти як засобу платежу. Постачальники платіжних послуг не можуть включати у бізнес-моделі використання криптоактивів, випуск електронних грошей, і не можуть надавати послуги, пов’язані з такими бізнес-моделями

Утім, деякі банки не підпадають під заборону. Центробанк зробив виняток для банків, що виключені з регулювання. Це означає, що інвестори можуть вносити турецьку ліру (як фіатну валюту) на криптовалютні біржі через транзакції зі свого банку, але платформа і біржі не зможуть пропонувати й надавати послуги з повернення чи депозиту і виведення коштів.

Наразі в Туреччині широко використовуються платіжні платформи та цифрові гаманці, що переводять криптовалюту у фіат, і навпаки. Ця заборона означає, що всі вони закриються, а користувачі матимуть два тижні, щоб дати раду зі своїми криптовалютними резервами. Розмови про цю заборону тривали вже декілька місяців, а в березні 2021 року міністерство фінансів Туреччини повідомило, що вводить правила для моніторингу використання криптовалюти.

Також дивіться відео про те, чому Туреччина воює з курдами та читайте, як Туреччина створила власний електрокар з нуля.

Літературний редактор.

Коменти