На аукціоні NFT із зображенням Едварда Сноудена продали за колосальні 2224 етеріуми, що за курсом є майже $5,5 млн. Цифровий мистецький твір «Залишайся вільним» – це сторінка з історичної ухвали суду, в якій масове стеження Агентства національної безпеки США за інтернет-користувачами було визнано незаконним.

На тлі цієї сторінки сформовано обличчя Сноудена – на основі фотографії Платона. NFT створений з використанням програмного забезпечення з відкритим вихідним  кодом, його, як й інші NFT, підписали й перевірили.

NFT криптопортрету Едварда Сноудена

NFT криптопортрету Едварда Сноудена

Результат аукціону Stay Free майже вдвічі перевищив попередній рекорд, а саме $2,9 млн, які Джек Дорсі отримав у березні 2021 року за NFT свого першого твіту

 

Як і Дорсі, Сноуден не отримає цих коштів – вони підуть до Фонду свободи преси, некомерційну організацію, президентом якої він є.

NFT або невзаємозамінний токен – це, як правило, фрагменти фотографій, відео та інших цифрових об’єктів, підписані та перевірені творцем. Коли хтось купує NFT, він отримує право власності на унікальний фрагмент коду, що зберігається на блокчейні. Якщо коротко, то продублювати файл можна тисячу разів, і всі дублікати будуть однаковими, але справжнім є лише файл, прив’язаний до NFT.

Хоча NFT можуть допомогти художникам та творцям, щораз більше людей переймаються їхнім впливом на довкілля. Коли художник “закарбовує” свою роботу в блокчейні для створення NFT, він запускає процес, що потребує значних обчислювальних потужностей та енергії. Фонд свободи преси обіцяє придбати компенсацію викидів вуглецю, еквівалентну NFT Сноудена, і «незабаром поділиться подробицями цього процесу».

Читайте також, що таке NFT і чому всі про це говорять.

Літературний редактор.

Коменти