Днями Ілон Маск поспілкувався з головою фонду X-Prize, який робить внески у революційні інновації, які поки що «не вистрілили». Їхній принцип досить простий: учасникам дають конкретну і гостру проблему людства, яку вони мають максимально ефективно розв’язати. Фонд вже посприяв стартапам в галузі телекомунікацій, генної інженерії та космонавтики.

Пітер Діамандіс — голова X-Prize, давній друг Ілона Маска, з яким вони записали невеличку розмову. Перед цим Маск виділив $100 млн на призи кільком командам. Їхня «проблема фікс» — зв’язування атмосферного вуглецю. Учасники конкурсу мають придумати технологію вловлювання та перероблення CO2, яка втілиться у комерційний бізнес-проєкт.

Крім того, в розмові Маск поділився думками про колонізацію Марса. Він чітко дав зрозуміти: освоєння планети буде важким, і без трагедій напевно не минеться. Це до питання ціни, яку людство заплатить за статус міжпланетного виду.

Не всі з тих, хто вирушить на Марс першими рейсами, залишаться в живих.

За словами Ілона, на початку колонізації певне число людей, ймовірно, помре. Подорож буде далеко не найкомфортнішою, особливо в гастрономічному плані. Ймовірно, що це буде забавка для добровольців, ентузіастів та першовідкривачів, адже нікого на Марс силоміць не тягнуть. І хоча Маск вже має десятки тисяч добровольців, тему про те, що робити з померлими колоністами, обидва спікери оминули. Проблема у тому, що поховання тіл на Марсі є дуже складною справою, адже це зашкодить або екології, або економічному балансу місії.

Маск також відповів на звинувачення у лицемірстві. Подейкують, що однією рукою він просуває «зелену» Tesla, а іншою спалює сотні тон вуглецю на SpaceX. На це Ілон відповів, що альтернатив реактивним двигунам такої потужності немає, а заради екології вони й так перейшли з керосину на метан (для Starship).

Для вуглецево-нейтрального виробництва метану вистачить «зеленої» електроенергії, CO2 та води. Крім того, додаткове вловлювання можна отримати, якщо призовий фонд Маска у X-Prize знайде свого переможця.

Загалом в інтерв’ю ще багато цікавинок, тож запрошуємо до перегляду. Зверніть увагу на початок, коли Маск згадує буремні 2000-ні роки. Вже тоді він горів «зеленими» ідеями та космічними амбіціями. Минуло менше ніж чверть століття, і він став одним з найбагатших людей на планеті, що готується колонізувати інші та витрачає сотні мільйонів доларів на розв’язання гострих проблем людства. Приємного перегляду і ніколи не здавайтесь!

Також читайте, що відомо про Apple Car.

Коменти

Павло

“Загалом, у інтерв’ю зще” – ще?

Назар Токар

дякую, виправили