Днями Ілон Маск поспілкувався з головою фонду X-Prize, який робить внески у революційні інновації, які поки що «не вистрілили». Їхній принцип досить простий: учасникам дають конкретну і гостру проблему людства, яку вони мають максимально ефективно розв’язати. Фонд вже посприяв стартапам в галузі телекомунікацій, генної інженерії та космонавтики.
Пітер Діамандіс — голова X-Prize, давній друг Ілона Маска, з яким вони записали невеличку розмову. Перед цим Маск виділив $100 млн на призи кільком командам. Їхня «проблема фікс» — зв’язування атмосферного вуглецю. Учасники конкурсу мають придумати технологію вловлювання та перероблення CO2, яка втілиться у комерційний бізнес-проєкт.
Крім того, в розмові Маск поділився думками про колонізацію Марса. Він чітко дав зрозуміти: освоєння планети буде важким, і без трагедій напевно не минеться. Це до питання ціни, яку людство заплатить за статус міжпланетного виду.
За словами Ілона, на початку колонізації певне число людей, ймовірно, помре. Подорож буде далеко не найкомфортнішою, особливо в гастрономічному плані. Ймовірно, що це буде забавка для добровольців, ентузіастів та першовідкривачів, адже нікого на Марс силоміць не тягнуть. І хоча Маск вже має десятки тисяч добровольців, тему про те, що робити з померлими колоністами, обидва спікери оминули. Проблема у тому, що поховання тіл на Марсі є дуже складною справою, адже це зашкодить або екології, або економічному балансу місії.
Маск також відповів на звинувачення у лицемірстві. Подейкують, що однією рукою він просуває «зелену» Tesla, а іншою спалює сотні тон вуглецю на SpaceX. На це Ілон відповів, що альтернатив реактивним двигунам такої потужності немає, а заради екології вони й так перейшли з керосину на метан (для Starship).
Для вуглецево-нейтрального виробництва метану вистачить «зеленої» електроенергії, CO2 та води. Крім того, додаткове вловлювання можна отримати, якщо призовий фонд Маска у X-Prize знайде свого переможця.
Загалом в інтерв’ю ще багато цікавинок, тож запрошуємо до перегляду. Зверніть увагу на початок, коли Маск згадує буремні 2000-ні роки. Вже тоді він горів «зеленими» ідеями та космічними амбіціями. Минуло менше ніж чверть століття, і він став одним з найбагатших людей на планеті, що готується колонізувати інші та витрачає сотні мільйонів доларів на розв’язання гострих проблем людства. Приємного перегляду і ніколи не здавайтесь!
Також читайте, що відомо про Apple Car.
“Загалом, у інтерв’ю зще” – ще?
дякую, виправили