Домінік Рааб, міністр закордонних справ з уряду Бориса Джонсона, заявив, що Британія шукає методи протидії російській дезінформації та пропаганді. Рааб на початку травня провів першу за два роки особисту зустріч міністрів закордонних справ країн «Великої сімки», де на порядку денному стояла напруженість у відносинах з Росією.

Британія пропонує G7 розробити «механізм швидкого спростування російської брехні, пропаганди та фейкових новин.

Зібратися разом, щоб спростувати – і відверто сказати правду, для мешканців цієї країни, але також і для Росії, Китаю або всього світу

Домінік Рааб, глава МЗС Британії

Членами G7 є Британія, США, Канада, Франція, Німеччина, Італія та Японія. На деякі зустрічі також було запрошено представників Індії, Австралії, ПАР та Південної Кореї.

Раніше Росія була членом «Великої вісімки», однак 2014 року, через тимчасову окупацію Криму Москвою та підтримку сепаратистів на Сході України, її членство призупинили.

Офіційні особи Європи, Британії та США звинувачують Росію в поширенні фейків та дезінформації з низки питань, включно з виборами, НАТО та вакцинами проти COVID-19.

Рааб представив G7 дослідження, профінансоване МЗС, в якому йдеться, що російські тролі націлені на ЗМІ демократичних країн, і їхнє завдання – створити враження, що громадськість підтримує російську агресію проти України.

Проросійські тролі коментують події в Україні та інших регіонах, щоб вплинути на суспільну думку і щоб це повторили потім у російських ЗМІ

Домінік Рааб

Також на саміті в Лондоні обговорили розширення доступу до вакцин проти COVID-19 у всьому світі, підтримку освіти для дівчат, боротьбу з кліматичними змінами та запобігання голоду.

Літературний редактор.

Коменти

ЯтроливВАТУ-в-ВК

накшталт StopFake і пост чи коментар з брехнею помічати червоним і прикріпляти посилання на цей аналог Стоп Фейку. Тоді робота тролів буде не близьконульова, а навпаки негативна! Бо люди йдуть за правдою, а не брехнею не залежно від поглядів.

ЯТроливВАТУ

По жорсткому банити як це робить ФБ не правильно (механізм цензури спочатку карає ворогів, а потім всіх), а треба створити 1-2 структури накштали