Дочірня компанія шоколадного гіганта Hershey’s – Hershey India, заявила про розробку Sofit Plus – протеїнового напою на соєвому молоці для харчування індійських дітей, що страждають через недоїдання. В межах благодійної ініціативи Nourishing Minds, компанія в колаборації з Індійським технологічним інститутом Мумбаї, Сіонським госпіталем та некомерційною організацією Annamrita провели дослідження раціону непривілейованих дітей і недостачі мікроелементів у ньому.

У дослідженні, що зосереджувалося на визначення ролі органічних речовин у покращенні стану здоров’я населення, брали участь діти віком від 6 до 18 років – переважно жителі найбідніших нетрів Мумбаї. Експерти мали з’ясувати, чи є ефективним протеїновий напій, та яку частку знедолених зможе залучити кампанія.

Одна порція (200 мл) Sofit Plus надавалася приблизно 500 дітям двічі на день, 6 днів на тиждень, протягом 3 місяців поспіль.

Одна порція (200 мл) Sofit Plus надавалася приблизно 500 дітям двічі на день, 6 днів на тиждень, протягом 3 місяців поспіль.

Результати показали наступне: учасникам дослідження бракувало вуглеводів, жирів та білків, як і кальцію, вітамінів А, С, В12, цинку, заліза – словом, всього, що необхідно для функціонування здорового організму. Також експерти виявили, що майже 30% дітей мають низький індекс маси тіла: 18% ідентифікували як худорлявих, 11% – як дуже худих, а 0,9% – важать нижче допустимої норми.

У пресрелізі віцепрезидент Hershey в Індії та Азійсько-Тихоокеанському регіону Херджіт Бхалла заявив:

Дотримуючись традиції, ми розробили збагачений соєвим рослинним білком напій, для харчування дітей із малозабезпечених сімей в Індії. Проєкт спрямований на розв’язання проблеми одноманітного дитячого раціону.

Попередня кампанія, якою керував професор Нарендра Шах з Індійського технологічного інституту в Мумбаї, забезпечувала приблизно 500 дітей 200-мілілітровими напоями Sofit Plus 6 днів на тиждень протягом 3 місяців. Ініціатива передбачала також ретельний нагляд за точністю виконання вказівок компанії у школах.

Професор зазначив:

Проблемі дитячого недоїдання часто не приділяють належної уваги в країнах, що розвиваються. В Індії через це страждають мільйони малозабезпечених сімей. Держава банально не зможе досягати мети економічного та соціального розвитку без розв’язання проблеми недоїдання

Результати ініціативи в покращенні харчування дітей, які страждають від недоїдання, є обнадійливими. Напій виготовлено з додаванням рослинних білків і мікроелементів, він містить поживні речовини, що позитивно впливатимуть на загальне самопочуття дітей і їхній розвиток. Нещодавнє дослідження показало: дієти з високим вмістом рослинного білка безпосередньо пов’язані зі зниженням ризику серцевих захворювань, діабету, інсульту й інших хвороб, оскільки вони позитивно впливають на кров’яний тиск, рівень холестерину і цукру в крові.

Читайте також, що ми їстимемо за 10 років, та як в Індії проклали 34 тис. км доріг із пластикового сміття.

Коменти