Якщо є якась річ, що об’єднує Tesla і SpaceX (крім Ілона Маска, звісно), то це саме акселерометр. Цей маленький пристрій запускає подушки безпеки у потрібний момент та виводить космічні човники Dragon на правильну орбіту. А ще саме акселерометр повертає зображення, реагуючи на поворот екрану чи не кожного сучасного смартфона.

Якоб Леон Крюгер, Філіп Рашке та Товідур Рахман Бхуйян з Берлінського технічного університету проаналізували понад вісімдесят досліджень, пов’язаних із використанням акселерометра, щоб отримати повну картину можливостей цього пристрою. Результати їхнього аналізу опубліковані й доступні за цим посиланням

Вчені стверджують, що сучасні акселерометри доволі точно виконують покладені на них функції. Вони добре визначають біг та спуск по сходах, вміють відрізнити лежаче положення власника від їзди на велосипеді. Акселерометри у наших смартгодинниках чи фітнес-браслетах можуть дати інформацію про те, чи ми їмо, чи куримо та навіть розпізнають деякі жести.

Дослідження з акселерометром показали, що рівень фізичної активності корелює з певними рисами особистості, як-от усвідомленість, нейротизм, відкритість та екстраверсія.

Раніше ми писали про те, що ці пристрої можуть відрізнити п’яну ходу від тверезої. Сучасні акселерометри вже в змозі відрізнити людей за патернами рухів наших тіл. Крюгер, Рашке та Бхуйян виявили, що деякі компанії навіть подають патенти на підтвердження особистості за допомогою аналізу ходьби, жестів чи рухів головою. Найкращі акселерометри можуть вловлювати повітряні вібрації й внаслідок цього розпізнавати людську мову.

Вік і стать теж не є перешкодами для сучасних акселерометрів. Виявилось, що діти від дорослих відрізняються плавністю ходьби, яку легко помічають ці маленькі пристрої: молодь зазвичай має більший крок, швидше ступає та довше підтримує темп ходьби. Якщо згадати про смартфони, то діти й дорослі банально тримають свої гаджети по-різному, що теж можна зчитати. Чоловіки й жінки також мають суттєві відмінності у порухах стегон під час ходьби та загальним характером фізичної активності.

Також читайте: Смартфони зможуть попереджати про землетруси.

Коменти