Німецький національний орган захисту інформації заборонив обробку даних користувачів WhatsApp. Спровокували цю заборону останні зміни умов конфіденційності додатка, які, на думку влади, є незаконними, а озвучили її після термінових обговорень у Гамбурзі, відразу по тому, як WhatsApp попросив користувачів прийняти нові правила або припинити використання месенджера. Йоганнес Каспар, керівник Управління захисту даних у Гамбурзі пояснив, що цей наказ спрямований на забезпечення прав і свобод багатьох користувачів з Німеччини, які погоджуються на нові умови конфіденційності.

Регулятор припускає, що це рішення не лише захистить особисту інформацію користувачів, але й, з огляду на вибори до Бундестагу 26 вересня, допоможе уникнути її використання «для впливу на рішення виборців із метою маніпуляцій». Тепер, за правилами загальноєвропейської спільноти, регулятор передасть справу до Європейського комітету із захисту даних.

У WhatsApp вже встигли відреагувати – закинули DPA Гамбургу нерозуміння мети оновлення та заявили, що законної підстави для заборони не було. В компанії переконані, що нові умови користування жодним чином не впливають на конфіденційність повідомлень, а лише мають покращити комунікацію між компаніями та їхніми клієнтами, зокрема, завдяки дозволу на продаж певної продукції на платформі.

Заяви Гамбурзького DPA помилкові, тому цей наказ не вплине на подальше впровадження оновлення. Ми залишаємося цілковито відданими забезпеченню захищеного та приватного зв’язку для всіх

Речник WhatsApp

Ця постанова, по суті, відкрила новий фронт боротьби за політику конфіденційності. Відомо, що національний антимонопольний регулятор Німеччини судиться з Facebook через практику передачі даних, яка, на його погляд, фактично означає зловживання домінуванням соцмережі на ринку. Майже 60 млн німців користуються WhatsApp, тож питання стоїть руба.

З 2018 року у Європі конфіденційність в інтернеті регулюється Загальним регламентом захисту даних (GDPR). Згідно з цими правилами, Ірландія контролює Facebook, оскільки там розташована європейська штаб-квартира компанії.

Читайте також, як співзасновник WhatsApp розповів про тиск Цукерберга щодо монетизації месенджера.

Літературний редактор.

Коменти