Сьогодні людство користується смартфонами усюди, навіть за кермом чи на ходу. Ми повністю концентруємося на пристрої, забуваючи про довкілля і всі його небезпеки: врізаємося у стовпи або створюємо аварійні ситуації. Існує навіть дослідження, згідно з яким концентрація на смартфонах останніми декадами спричинила зростання травм голови та шиї.

Інженерні мізки з усього світу вже котрий рік працюють над розв’язанням проблеми. Наприклад, у деяких Android пристроях з’являється сповіщення, яке просить пильнувати дорогу, якщо ви довго витріщаєтесь у смартфон на ходу.

Більш креативно до розв’язання проблеми підійшов корейсько-британський дизайнер, розробивши «третє око». Цей пристрій стежить за перешкодами перед людиною, яка дивиться в екран, крокуючи вулицями.

Пристрій, що по суті є вебкамерою-оком з ультразвуковим датчиком, працює на Arduino. Завдяки вбудованому гіроскопу він активується, тільки коли ви нахиляєте голову до смартфона, а «повіки» ока одночасно підіймаються. Ультразвуковий датчик відстежує відстань до предметів перед вами та видає звукове попередження про можливу «аварію».

Зазначимо, що це не єдина спроба врятувати людей від їхньої любови до пропадання у пристроях. Наприклад, торік американські інженери створили алгоритм, який дозволяє смартфонам розуміти куди дивиться користувач і краще інтерпретувати  голосові команди. Алгоритм порівнює кадри з передньої та задньої камер та обчислює точку, на яку дивиться людина. Запитавши «о котрій зачиняється цей ресторан», ви швидше отримаєте точну відповідь.

Принцип роботи алгоритму

Інженери з Samsung пішли ще далі, створивши Ballie – соціальний цифровий помічник. Він працює як центр управління розумним будинком, але водночас може самотужки вирішувати: увімкнути робот-пилосос (помітивши сміття), викликати швидку (помітивши людину на підлозі), або втікати від вашого песика по всій хаті. Наразі Ballie залишається концептом, а характеристики точно невідомі.

Проте технології й надалі зберігають людські життя, спрощують рутину та допомагають жити якісніше. Про це та трохи більше ми писали у статті «Як сучасні технології слугують людству».

Коменти