Телевізори, ноутбуки та планшети мають надзвичайний попит із самого початку пандемії коронавірусу. Це стало великою несподіванкою для виробників техніки. Ані вони, ані їхні постачальники не очікували, що продукцію розкуплять так швидко. Особливо цього не очікували виробники комп’ютерних чипів, яким, окрім потреб технічних гігантів, ще треба забезпечити безперебійну вакцинацію (привіт, Білле Гейтсе).

Компанія NPD Group вивчає ринки, і за її даними ціни на телевізори великих брендів у США зросли на 30% проти літа минулого року. Аналітики компанії прогнозують аналогічне зростання цін й на іншу техніку, яка містить напівпровідники, починаючи від планшетів й закінчуючи автомобілями. Про це пише Wired.

Все, що має вбудований екран, зросте в ціні

Пол Ганьйон, директор із досліджень аналітичного центру Omdia

В аналітичному центрі Omdia стежили за цінами на стабілізатори напруги, які використовуються чи не у кожному гаджеті. Виявилося, що стабілізатори дорожчають ледь не криптовалютними темпами: із 50 центів до 70 доларів. Ганьйон вважає що, найдовше від підняття цін зможуть утримуватись виробники персональних комп’ютерів, які продаватимуть пристрої з меншими обсягами пам’яті. 

Відставання пропозиції від попиту має й інші причини. У докоронавірусні часи виробники зосереджувались на продукуванні новітніх чипів. Через це належної уваги не отримували напівпровідники давніших поколінь. Тому тепер, коли кров з носа треба швидко наростити виробництво, компанії просто не здатні цього зробити. Так, торік тайванська TSMC заявила, що вкладе 12 млрд доларів у будівництво фабрики в Штатах. Тепер компанія хоче вкласти додатково 23 млрд у будівництво ще одного заводу, щоб подвоїти виробництво у США.

Це проста економіка: є обмежені ресурси, за які всі борються

Майкл Гарлстон, виконавчий директор Synaptics

Врешті-решт конкуренція між США і Китаєм теж впливає на світовий ринок напівпровідників. Очевидно, вони стануть зброєю майбутнього, бо незамінні у сферах 5G, штучного інтелекту та військових технологій. Той, хто матиме кращі чипи, матиме й військову перевагу над супротивниками. Джо Байден вже пообіцяв 50 млрд доларів допомоги американській напівпровідниковій індустрії. Отож, запасаймося ̶п̶о̶п̶к̶о̶р̶н̶о̶м̶  чипами в очікуванні новин високотехнологічних ринків!

Також читайте: Апарат Moxie вдихатиме гази з атмосфери Марса та генеруватиме з них кисень

Коменти

петя

задовбали ці майнери…