Ніхто не любить сучасні літій-іонні акумулятори. Ми не хочемо заряджати смартфони щодня. Виробники не можуть повністю реалізувати потенціал своїх пристроїв. А ще літій-іонні батареї важко переробляти й вони шкодять довкіллю. Однак, схоже, ера літію поступово стає історією.

Принаймні, графенові алюміній-іонні акумулятори від австралійської Graphene Manufacturing Group (GMG), дають на це надію. Тестування показало, що новинка заряджається у шістдесят разів швидше за літій-іонні батареї та втричі довше утримує заряд. Про це пише Forbes.

Елемент розміром із монетку заряджається менш ніж за десять секунд. Через те, що він з алюмінію, можна не боятись, що його проковтне дитина

Крейг Нікол, керівний директор GMG

Вони безпечні у використанні: не перегріваються та працюють на холоді, екологічніші у виробництві та легше утилізуються. До того ж мають великий запас міцності, бо служать утричі довше за своїх конкурентів. Ну чим не ідеал?

Як це працює?

GMG створила власні акумулятори на основі технологій Австралійського інституту біоінженерії та нанотехнологій і Квінслендського університету. Виробник буквально вставляє атоми алюмінію у крихітні прогалини між шарами атомів графену.

Новітні батареї полегшать та здешевлять електромобілі, адже ті більше не потребуватимуть елементів охолоджування та обігріву.

Виробляють такі батареї не з якого-небудь криптоніту, а із доволі поширених елементів. Графен – скибка графіту, товщиною в один атом. Цей двовимірний матеріал є найкращим провідником тепла та електроенергії з усіх відомих людству. Алюміній взагалі є третім серед найрозповсюдженіших елементів на Землі й за поширеністю поступається лише кисню та кремнію.

GMG планує розпочати випуск графенових алюміній-іонних батарей наприкінці цього року або на початку наступного. Першими на ринку з’являться батарейки розміром з монетку. Поки ж компанія нарощуватиме виробництво та вкладатиме кошти у будівництво нових заводів.

Також читайте: Як чорнобильська катастрофа вплинула на гени людей?

Коменти

Сашко

цих розробок і винаходів було ще 20 років тому, але всі сидять на літієвиї і ще років зо 20 будуть сидіти

Наталя Шевченко

Саме так, за літієві. Дякую, виправили!

Коля

Ефект пам’яті я так розумію теж не страшний?

Павло

“Тестування показало, що новинка заряджається у шістдесят разів швидше за літій-іонні батареї та утримує заряд утричі довше за алюмінієві.”.. То може за літієві?