Британський науково-популярний журнал “New Scientist”, посилаючись на звіт Ради Безпеки ООН, повідомив, що бойовий дрон вперше в історії атакував людину в цілковито автоматичному режимі. Повного звіту про інцидент поки немає й незрозуміло, чи були жертви.

Бойовий квадрокоптер Kargu-2, що озброєний вибуховим зарядом
Використання дронів для воєнних цілей — не новинка. Проте раніше за кожним дроном був оператор, який надсилав наказати “куди летіти” та “кого атакувати”. Так було ще торік.
Усе змінилось в березні 2020-го, коли під час Лівійського конфлікту 15-тикілограмовий дрон Kargu-2 працював у “високоефективному автономному режимі”.
У такому режимі він баражував патрульовану територію та не отримував жодних вказівок від людей. Під час патрулювання території штучний інтелект зафіксував ворога, наблизився та атакував його.
Баражування — режим польоту літального апарата в режимі, що забезпечує якнайдовшу тривалість польоту, з метою оперативного реагування на появу загрози.
У відкритій частині звіту Радбезу ООН немає жодної детальної інформації про інцидент: ані часу, ані точного місця, ані відео з місця подій.
Не відомо також чи загинув військовий Лівійської національної армії, але такий прецедент серйозно схвилював представників ООН та відродив дискусію про використання штучного інтелекту у воєнних цілях.
Читайте також: ЄС запровадить жорсткий контроль штучного інтелекту та Дрон, який визначає токсичні гази – розробка іспанських вчених.