Схоже, майбутнє вже тут. Космічна компанія Blue Origin, що належить Джеффу Безосу, запланувала на  20 липня перший пілотований політ космічного корабля New Shepard. Про це сам Безос повідомив у своєму інстаграмі.

Я мріяв полетіти в космос, відколи мені виповнилося п’ять років. 20 липня я вирушу в цю подорож разом із братом. Найбільша пригода з моїм найкращим другом.

Джефф Безос, генеральний директор Amazon

Молодший брат Джеффа, Марк, був дуже зворушений пропозицією стати одним із перших космічних мандрівників.

Я навіть не очікував, що він запропонує мені летіти першим рейсом. Це фантастична нагода

Марк Безос

Іншими пасажирами, найімовірніше, стануть працівники Blue Origin. Але разом з Джеффом та Марком у космос вирушить ще один турист. Аукціон, де можна купити цю запаморочливу подорож, закінчиться 12 червня – наразі лідирує ставка у 2 млн 800 тис. доларів. Участь в торгах беруть майже шість тисяч осіб зі 140 країн світу, тож долучайтеся за бажання. Гроші переможця аукціону передадуть до фонду Club for the Future, створеного з метою підвищення інтересу до кар’єри в галузях STEM та освоєння космосу.

Подорож має відбутися за два тижні по тому, як Безос піде з посади генерального директора Amazon, лишившись, втім, виконавчим директором компанії.

Пілотована капсула New Shepard має в активі понад десяток успішних випробувальних польотів без пасажирів на висоті більш ніж 100 кілометрів. Розрахована на шістьох осіб, трьох пасажирів і трьох членів екіпажу, оснащена системою аварійного рятування з парашутами. Завдяки масивним вікнам мандрівники можуть насолоджуватися космічними краєвидами, а, розщепнувши ремені безпеки, опинитися у стані невагомості. Перший політ триватиме 11 хвилин.

Ракета-носій стартує вертикально, і, досягнувши апогею, відривається від капсули та повертається на стартовий майданчик. Приземлення самої капсули пом’якшується парашутом.

Коли ви бачите Землю з космосу, це міняє вас. Для мене це дуже важливо.

Джефф Безос

20 липня, в день запланованого старту New Shepard, виповнюється 52 роки, відколи на Місяць сів космічний корабель місії Аполон-11.

Літературний редактор.

Коменти