Австралійські вчені створили один з найбільш термостійких сплавів у світі. Він не змінює об’єм за температури від -269 до 1126 градусів за Цельсієм.

Відкриттю ми завдячуємо щасливому випадку та вченим з Університету Нового Південного Уельсу. Вони намагались вигадати кращу батарею, коли натрапили на потрібну формулу. Це не вперше людство винайшло щось випадково. Взяти хоча б пеніцилін, який Александер Флемінг ледь не змив, вважаючи його брудом на чашці Петрі. Два роки тому, коли вчені з МІТ проводили експерименти з електропровідністю, вони виявили найчорніший чорний.

Сплав складається зі скандію, алюмінію, вольфраму та кисню. На жаль, наразі він не має крутої назви, тому його тимчасово зватимуть Sc1.5Al0.5W3O12. Майже, як сина Ілона Маска.

Науковцям поки мало відомі фізичні та хімічні властивості Sc1.5Al0.5W3O12. Окрім того, що він термостійкий, звісно. Виявилось, нагрівання сплаву приводить в рух лише атоми кисню. Чому? Знову ж таки, це ще належить дослідити.

Зараз ми намагаємося знайти заміну скандію, бо він дорогий. Так ми зможемо швидше розпочати промислове виробництво. Решта елементів зустрічаються в природі частіше.

Нірадж Шарма, співавтор дослідження

Де цей сплав знадобиться

Найперше, що спадає на думку – аерокосмічна галузь. Під час зльоту і приземлення повітря створює опір, який нагріває ракету. З іншого боку, у відкритому космосі досить прохолодно. Тому Sc1.5Al0.5W3O12 цілком ймовірно зацікавляться НАСА та Роскосмос.

Великими любителями усіляких новинок є військові. Багато звичних нам речей були винайдені на замовлення міністерств оборони США, СРСР, Третього Райху та багатьох інших країн. За прикладом достатньо залізти в інтернет, хоча стоп…

І насамкінець ми зможемо застосовувати Sc1.5Al0.5W3O12 у виробництві протезів. Усе завдяки тому, що він не розширюється і його можна чудово припасувати.

Також читайте: Як за годину перетворити поліетилен на авіапаливо.

Коменти

Віталій

Вібраніум?