Піцу сміливо можна назвати національною гордістю Італії. Винахід цієї страви приписують давньоримському полководцю та гурману Лукуллу, і чи не кожен її різновид має цікаву історію. Так, приміром, піца «Маргарита» названа на честь королеви Маргарити Савойської.

Неаполітанську піцу включено до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, і в Неаполі навіть працює спеціалізований університет піци – курси з приготування цієї страви. Вони тривають два місяці, і навчатися приїздять студенти з усього світу. Втім, місцеві кухарі вкрай скептично ставляться до такого терміну, і стверджують, що навчитися готувати піцу досконало можна за десять років – щонайменше.

З огляду на все це, чи їстимуть італійці, і, зокрема, римляни піцу з автомата?

Массімо Буколо, продавець медичного обладнання, певен, що так. Саме він встановив першу в Римі «піцерію без рук» – автомат з продажу піци – у пожвавленому районі, біля головного університету столиці.

Щоб виготовити піцу з нуля, автомату з інфрачервоною пічкою потрібно лише три хвилини, і синьйор Буколо сподівається, що така швидкість привабить покупців, особливо вночі, коли традиційні піцерії зачинені, а клієнти не такі вимогливі.

Я не намагаюся конкурувати з традиційними піцеріями, я пропоную альтернативу

Массімо Буколо

Його оптимізм поділяють геть не всі. Приміром, Ренцо Панаттоні, власник однієї з найстаріших піцерій міста, відомої як «Морг» – через мармурові стільниці закладу – відгукнувся про цю ідею зневажливо. На його думку, римляни залишаться вірними традиційній римській піці на тонкому коржі. Кулінарні журналісти та блогери також брижать носи – одна пані навіть порівняла піцу з автомата з тією, яку вона куштувала в занедбаному районі Еквадору.

Синьйор Буколо каже, що такі відгуки убивчі, проте відступати не збирається. Він назвав свій бізнес «Mr. Go» і робить ставку на покупців, для яких купити піцу, приготовану автоматом – своєрідна пригода, а також на тих, хто працює, доки Вічне місто спить – приміром, на таксистів. Інгредієнтів в автоматі вистачить на сто піц, а різновидів у продажу чотири: з беконом, з гострою салямі, чотири сири та Маргарита. Найдешевша піца, Маргарита, коштує 4,5 євро, а найдорожча, Чотири сири – 6 євро, але все одно піца з автомата дешевша, ніж традиційна. Массімо Буколо каже, що думав й про індичку, як про можливу начинку, але зрештою вирішив, що це вже занадто.

Я ніколи не оберу це для піци. Я хочу, щоб смак був якнайближчим до італійського

Марко Боласко, відомий італійський журналіст, що пише на кулінарні теми, каже, що цікавість римлян до піци з автомата екзотична.

Цікавість є, та для італійця це все одно, що  з’їсти щось, що насправді не піца

Марко Боласко, кулінарний оглядач

Фахівці, що монтували автомат, утім, певні, що ця піца буде кращою, аніж заморожений напівфабрикат із супермаркету, і щиро бажають синьйору Буколо успіху – і не лише тому, що мають матеріальну зацікавленість. А покупці – з тих, кого вдалося запитати – поки що кажуть коротко – «Непогано, особливо з огляду на те, що це зробив робот».

Читайте також Екопосуд для авіації. Дещо з набору можна з’їсти та Як і чому ми відчуваємо смак.

Літературний редактор.

Коменти