У позові Федеральної торгової комісії (FTC), поданому через Міністерство Юстиції США проти компанії ESI з Нью-Джерсі, йдеться про те, що за період з січня 2018 року по березень 2019 року власники ESI, брати Джозеф, Шон та Реймонд Карні, ініціювали більш ніж 45 млн незаконних телемаркетингових дзвінків за допомогою роботів. Ба більше, 31 млн викликів надійшов до абонентів, внесених в реєстр заборони дзвінків – тобто дзвонили людям, які чітко дали зрозуміти, що не бажають отримувати жодних маркетингових пропозицій телефоном.

FTC повідомляє, що власники компанії, яка продавала засоби для очищення септичних резервуарів, погодилися на довічну заборону телемаркетингу і готові виплатити понад 1,6 млн доларів, щоб уникнути відповідальності за незаконні телефонні дзвінки.

Окрім вже узгоджених грошових виплат, «майстрам продажів» з ESI загрожує конфіскація майна.

Відповідачі й надалі дзвонили споживачам, попри те, що споживачі просили відповідачів припинити дзвінки та занесли особисті номери до внутрішнього списку «Не телефонувати».

Зі скарги FTC

Телемаркетери, що працювали на ESI, неправдиво стверджували, що телефонують з екологічної компанії з метою повідомити некомерційну інформацію. Однак споживачі, що залишалися на лінії, отримували саме комерційні пропозиції, а деколи – й погрози про залучення колекторів. Останні стосувалися тих, хто згодився придбати очищувальний засіб, але мав несплачені рахунки.

В червні, з огляду на те, що подібні випадки теж стали своєрідною пандемією, Федеральна комісія зі зв’язку (FCC) запровадила нові вимоги до компаній бездротового зв’язку. Ці компанії мають впроваджувати технологію аутентифікації для блокування дзвінків від роботів.

Ми хочемо припинити роботизовані дзвінки й спростити для споживачів можливість безпечно відповідати на телефонні виклики. Ці нові правила – вирішальні в боротьбі з шахраями

Джессіка Розенворсель, виконувачка обов’язків голови FCC

Родина Карні має подати заяву про ліквідацію ESI протягом 30 днів.

Читайте також Як знайшли вразливості у відеодзвінках Signal та Messenger та Пандемія різко збільшила прибутки телефонних шахраїв

Літературний редактор.

Коменти