Згідно зі звітом групи екологічних дослідників “Friends of the Earth” (“Друзі Землі”), фільтри Facebook не можуть зупинити 99% фейків, пов’язаних зі змінами клімату, попри постійні заяви соцмережі про боротьбу з дезінформацією.

Щоб продемонструвати масштаби проблеми, дослідники вивчили хвилю постів про відключення електроенергії в штаті Техас під час зимової бурі в лютому 2021 року.

Аналіз виявив лише 0,9% постів, що мали позначку про перевірку фактів, на які посилається пост

Популярні пости, які не пройшли перевірки соцмережею, поширювали фейкову історію про те, що у відключеннях винні вітрові електростанції, хоча справжньою причиною, зокрема, стала залежність енергосистеми штату від державних ТЕЦ на викопному паливі.

16 вересня Facebook написав про ініціативу щодо поширення правдивих даних про зміни клімату, оголосивши про співпрацю з програмою Єльського університету щодо комунікацій зі зміни клімату (Yale Program on Climate Change Communication). До програми мали увійти:

  • створення Центру досліджень інформації про зміни клімату (Climate Science Information Center), який мав почати роботи у вересні 2020 року;
  • інвестиції розміром $1 млн у перевірку даних та боротьбу з фейками;
  • створення серії інформативних відео про зміни клімату.

Результати дослідження особливо різко контрастують з цією ініціативою Facebook. Дослідники описали її так: “занадто мало, занадто пізно”.

Коменти