AT&T є однією з найбільших телекомунікаційних компаній в США. Як відомо, в Штатах існує система, за якою користувач може купити мобільний телефон зі знижкою, якщо той буде заблоковано на одного оператора. Саме цим і скористався Мухаммед Фахд, громадянин Пакистану та Гренади. Він зв’язався через Facebook з одним з працівників компанії та запропонував тому додатковий підробіток за інформацію щодо методів розблокування телефонів, що обслуговуються AT&T.

Таким чином, користувачі розблокованих телефонів могли більше не платити за послуги оператора за укладеною угодою.

Міністерство Юстиції США повідомило, що схема почала працювати ще 2012 року. Тоді ж таки Фахд переконав службовця не лише ділитися з ним інформацією, але й залучати інших працівників його кол-центру в Ботеллі, штат Вашингтон.

Співробітники зареєстрували підставний бізнес з підробленими банківськими рахунками. Саме на них приходили платежі за розблокування телефонів від користувачів. Потім вони ж створили спеціальні фіктивні рахунки для вкладів, щоб оплати здавалися законними.

Навіть після того, як 2013-го компанія запровадила нову систему розблокування, Фахд продовжив “працювати” та найняв розробника, що створив для нього спеціальне ПЗ. Воно збирало дані з комп’ютерних систем AT&T, а також давало доступ до облікових даних інших співробітників.

2018 року Фахда заарештували в Гонконзі. 2019 року його передали правоохоронним органам США, а у вересні 2020 року він визнав свою провину. Суддя засудив чоловіка до 12 років ув’язнення, назвавши це жахливим кіберзлочином протягом тривалого часу. За 7 років Фахду та його спільникам вдалося розблокувати понад 1,9 мільйона телефонів, а компанія AT&T оцінила збитки в понад $200 млн.

Читайте також

Коменти

Фу

Ненавиджу цих ненажер.