Народний банк Китаю оголосив, що відтепер вся пов’язана з криптовалютами фінансова діяльність, включно з транзакціями, послугами ціноутворення та майнінгом токенів, є незаконною.

Згідно з повідомленням центрального банку, для мешканців Китаю незаконною стане також купівля криптовалют закордоном, а також участь у маркетингу або технічній підтримці, пов’язаній з криптовалютним бізнесом.

У квітні цього року, коли добування біткоїнів ще не було поза законом, журналісти SkyNews відвідали китайську майнінгову ферму. За даними кембридзьких дослідників, Китай досі залишається світовим центром майнінгу, хоча його частка у глобальному видобуванні зменшилася з 75% до 46% за період з вересня 2019-го по квітень 2021-го.

Якщо йдеться про майнінг біткоїнів, можна сказати, що це як Дикий Захід у Китаї. Китайські майнери намагаються швидко заробити гроші, доки чогось не трапилося. І зазвичай це «щось» пов’язане власне із законністю майнінгу.

Нішант Шарма, засновник компанії BlocksBridge Consulting, що спеціалізується на майнінгу біткоїнів

Нова заява Народного банку Китаю, що пролунала в непростий час, на тлі очікування економічного спаду, побоювань щодо банкрутства гіганта нерухомості «Evergrande» і прагнення громадян вивести свої гроші з Китаю, остаточно криміналізує майнінг.

У травні цього року Китай заборонив надавати послуги, пов’язані з криптовалютою, платіжним компаніям та фінансовим установам, що спровокувало різке падіння вартості біткоїна. У червні Народний банк Китаю закликав найбільші банківські та фінансові установи посилити боротьбу з торгівлею криптовалютами – біткоїн знову відреагував на це зниженням курсу до $29 000.

Криптовалюти порушують економічний та фінансовий лад, породжують незаконну та злочинну діяльність, як-от азартні ігри, незаконний збір коштів, шахрайство, фінансові піраміди, відмивання коштів, і серйозно загрожують безпеці народної власності

З повідомлення Народного банку КНР

Центральний банк Китаю також оголосив, що, разом із традиційними органами безпеки й регулювання, в країні створено механізм координації боротьби з ризиками від добування криптовалюти. Про який саме механізм йдеться, наразі невідомо, але в повідомленні згадувалося відстеження майнінгу та криптовалютних транзакцій.

Читайте також

Літературний редактор.

Коменти