Одним з феноменів сучасної Японії, що різко відрізняє її від решти світу, є таке явище як кокодусі. Це старші японці, що провели все життя на роботі й не нажили сім’ї чи дітей, і змушені помирати у самоті. 2018 року в самому лише Токіо таких людей було п’ять з половиною тисяч. Це більш ніж вшестеро більше, аніж підтверджених убивств по всій країні. Про це пише Vice.

Ціни на квартири, в яких хтось помер, суттєво нижчі від середніх ринкових. Прибиральники потрапляють у домівки кокодусі лише коли хтось помітить несплату за комуналку протягом кількох місяців. Через це самотні люди, яким за 65, мають щораз менше можливостей орендувати квартиру.

Рієлтори мають право не повідомляти про смерті у квартирі, лише якщо жилець помер понад 3 роки тому.

Як тут допоможе ШІ?

Рієлторська компанія R65 inc., що допомагає людям, старшим за 65 років, знайти дім, почне встановлювати моніторинговий софт у квартирах. Штучний інтелект реєструватиме споживання електроенергії й відстежуватиме будь-які відхилення, які можуть вказувати на смерть орендаря.

Якщо відхилення триватиме понад 20 годин, автоматичний голосовий виклик зв’язується з мешканцями. Зрештою R65 inc. отримає повідомлення на електронну пошту і зможе вчасно викликати лікарів.

Керівник R65 inc. Ріо Ямамото стверджує, що застосування ШІ ніяк не вплине на анонімність клієнтів. Це вигідно компаніям і рієлторам, які уникнуть дорогого прибирання і збитків на подальшій оренді. Ріо зазначає, що його старші клієнти жодним чином не хочуть бути тягарем для інших, тому з легкістю погоджуються на встановлення ШІ у їхніх будинках.

Вони хочуть мати такий вигляд, ніби заснули, коли їх виявлять

Ріо Ямамото

Окрім R65 inc., подібне обладнання планує встановлювати Tokyo Gas, яка є основним постачальником електроенергії й газу в столиці Японії. Починаючи з грудня цього року, вона планує встановити понад сімдесят тисяч систем.

Також читайте

Коменти