Щоб заповнити 40 тис. вчительських вакансій, в індійському штаті Раджастан вперше за два роки провели тест – кваліфікаційний екзамен для вчителів. Його обов’язково складають охочі обійняти цю посаду. Щоб унеможливити шахрайство під час тесту, влада штату вимкнула інтернет. Щонайменше для 8,5 млн осіб.

Протягом дня, з 6:00 до 18:00, було заблоковані сайти, месенджери й соцмережі. Дозволеними залишилися голосові виклики та кабельне підключення до інтернету, однак дротовий зв’язок мають лише 24 млн з 808 млн індійських користувачів.

Індійський центр захисту цифрової свободи висловив протест проти такого кроку влади, зазначивши, що відключення інтернету призводить до економічних збитків, негативного впливу на освітній процес, охорону здоров’я та інші програми соціального забезпечення.

Відключення інтернету під час пандемії може бути особливо серйозним, з огляду на те, що доступ громадян до інформації, навчання та роботи залежить від інтернету

З листа Індійського центру захисту цифрової свободи до урядовців Раджастану

Утім, таку стурбованість поділяють не всі. Не бракувало в мережі й іронічних постів з порадами згадати, що поза інтернетом теж існує життя. А жителі Раджастану, що вже не вперше стикаються з такими ситуаціями, це відключення просто не зауважили. Як і наступне, яке не забарилося, і відбулося 23 жовтня 2021 року – тоді на 12 годин вимкнули мобільний інтернет. З цього приводу Індійський центр захисту цифрової свободи надіслав ще одного листа до уряду, однак що відповіли чиновники (і чи відповіли щось взагалі) наразі невідомо.

Можливо, жителям Раджастану і справді немає на що нарікати – як порівняти з мешканцями штату Джамму і Кашмір, котрі понад рік – а живуть там здебільшого мусульмани – терплять відключення від мережі з «міркувань безпеки». На думку експертів, підстави для таких заходів є щонайменше сумнівними, однак з огляду на політичну та релігійну напруженість в регіоні, ймовірність повторних вимкнень там дуже висока.

Читайте також

Літературний редактор.

Коменти