У Швейцарії можуть дозволити будки для самогубств, у Шотландії зруйнували останню вугільну електростанцію, Apple підписала таємну угоду з урядом Китаю, а на Facebook подали рекордний позов. Про це та інше у новому випуску Технокасту.

В етері Денис Смаковський та Назар Токар.

Технокаст виходить за підтримки Developers Shore

🔗 Посилання з відео

  • 2016 року Apple підписала таємну угоду з урядом КНР на $275 млрд. Серед вимог до компанії: острови Сенкаку або острови Діаю, за які сперечаються КНР та Японія, Apple мала показувати китайськими та більшим розміром, аніж є насправді. Також Apple забороняє деякі слова та вирази до гравірування на девайсах. У КНР фільтр має більше 1к записів, у США – 149. Заборонено гравірувати дату Тьянаньменю, політика, спротив, свобода преси, хвиля демократії, права людини та інші.
  • З 2022 року в Швейцарії можуть дозволити роботу каспул для евтаназії, якою може керувати сам хворий. Натискання кнопки понижує рівень ксиню до критичного. Азот поступово заповнює пристрій, знижуючи рівень кисню з 21 до 1% за 30 секунд. Людина відчуває ефйорію, втрачає свідомість та помирає. У країні дозволено евтаназію, за 2021 рік з життя офіційно таким чином пішло 1300 людей
  • Японські вчені розробляють маски, що світяться при виявленні коронавірусу. Маски світяться під ультрафіолетом, якщо вони містять сліди коронавірусу. Наступна команда Керівник університету Ясухіро Цукамото виявив, що захворів на covid і перевірив свою маску, вона світилася при перевірці.
  • Amazon закриє Alexa.com у травні 2022, за місяць після 26-ї річниці його відкриття.. Причини не назвали.
  • В Шотландії за допомогою 700 кг вибухівки зруйнували останню місцеву вугільну електростанцію. Її закрили 2016 року. Станція спалювала вугілля з усього світу, в тому числі з РФ та Колумбії, споживаючи 4 млн тонн вугілля на рік, виробляла електроенергії для двох мільйонів домогосподарств.
  • Розробники хочуть, щоб літак на водневому паливі міг пролетіти без дозаправки через всю півкулю. Літак із розмахом крил 54 м та двома двигунами та 279 пасажирами має пролетіти з Лондона до Сан-Франциско або до Окленда у НЗ з однією дозаправкою. До 2030-х років такі літаки мають стати заміною для сучасних літаків.
  • На Мета подали позов на суму $150 млрд за роль у геноциді Рохінджі у М’янмі. Facebook звинувачують у алгоритмах, які посилювали ненависть і відсутність боротьби з розпалюванням насильства над народом Рохінджі. Це масові вбивства та переслідування, що тривають з 2017 року над мусульманським населенням з боку бірманських військових. Мільйон людей втекло з країни. Голова місії з розслідування геноциду заявив, що Facebook відіграє у ньому “визначальну роль”. Facebook дозволив ісламофобський контент, спрямований проти Рохінджі. Тепер біженці подали до суду на Мету.

Коменти