Підписуйся на наш новий канал для стрімів.

Що нового представили на CES-2022, телескоп Webb розгорнув сонячний щит, анонімний браузер від DuckDuckGo. Про це та інше у новому випуску Технокасту.

Технокаст виходить за підтримки Developers Shore

🔗 Посилання з відео

  • Суперком’ютер Hewlett Packard за три дні знищив 77 Тб даних Кіотського університету. Сталося це під час резервного копіювання. Комп’ютер знищив від 34 млн файлів від 14 дослідницьких груп. Дані чотирьох із груп відновити неможливо.
  • Телескоп Webbs повністю розгорнув свій сонячний шит і знаходиться за 1,6 млн км до точки Лагранжа 2, звідки він почне спостереження. Час у дорозі – 29 днів. Цей телескоп запущено 25 грудня 2021 для вивчення найдавніших зірок і дослідженн/ минулого всесвіту. Вебб це найбільший і найпотужніший космічний телескоп, створений людством.
  • Дрон з дефібрилятором вперше врятував життя людини. 71-річний прибиральник снігу з Норвегії отримав серцевий напад. Його помітив лікар, який звернувся до авіаційної екстреної служби. Вона надіслала дрон із обладнанням для рятування життя. Лікар за допомогою дефибрілятора врятував чоловікові життя. Якщо протягом перших 10 хвилин не надати допомоги, серцевий напад загрожує життю людини. Дрони, які швидко доставляють обладнання, можуть у майбутньому врятувати життя.
  • Samsung на виставці CES 2022 представила пульт, що заряджаєьтся від сигналу wi-fi. Пульт використовує енергію радіочастотних сигналів, які випромінюють домашні роутери. 2021 року Samsung представили девайс, що заряджається від світла в кімнаті. Наступний крок – зарядка пульта від кінетичної енергії під час рухів рук.
  • У армії Швейцарії заборонили користуватися WhatsApp, натомість тепер там використовують Threema. Армія оплатить 4 євро які коштує програма, для всіх військових.
  • За 2021 рік браузер Brave подвоїв кількість користувачів – до 50 млн людей. Brave створено 2016 року. Це браузер, що не передає особисті дані користувачів компаніям, що збирають такі дані (Google, Microsoft), і видаляє рекламу. За 2021 рік з Brave зроблено 2,3 млрд пошукових запитів, а прибуток від реклами виріс на 400%.
  • DuckDuckGo також працює над створенням максимально конфіденційного браузера, він уже є на Android та iOS, уміє видаляти всю рекламу та трекери. Зараз тестується можливість роботи браузеріа як проксі, який буде блокувати 100% трекерів та реклами з будь-якого додатку на смартфоні. Функція поки що доступна лише за запрошеннями, які невеликими порціями розсилають розробники.
  • Антивірус Norton тепер має майнер криптовалюти Etherium. Його задача – майнити крипту під час того, як ПК стоїть без роботи.
  • У серпні 2021 року дослідник Тревор Спініолас виявив баг у iOS (14-15,2): якщо підключити до смартфону через систему HomeKit будь-який пристрій з назвою, яка містить понад 500 тис. символів, смартфон перестає реагувати на команди, зависає і постійно перезавантажується. Скиданням налаштувань не завжди допомагає. Apple знає про баг, але не поспішає його виправляти.
  • Google та Meta отримали штрафів на 210 млн євро за чергові порушення при зборі даних користувачів. Французький суд дійшов висновку, що компанії спеціально зробили процедуру заборони збору даних надто складною. Meta заплатить 50 млн євро, Google – 150 млн

Коменти